Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Sloveso BÝT – minulý čas Anotace: Prezentace je určena k seznámení s minulým časem slovesa „to be (být)“. Shrnuje tvoření kladného tvaru, záporu i otázky.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Sloveso BÝT – minulý čas Anotace: Prezentace je určena k seznámení s minulým časem slovesa „to be (být)“. Shrnuje tvoření kladného tvaru, záporu i otázky."— Transkript prezentace:

1 Sloveso BÝT – minulý čas Anotace: Prezentace je určena k seznámení s minulým časem slovesa „to be (být)“. Shrnuje tvoření kladného tvaru, záporu i otázky. Žák si opakuje a procvičuje dle zadání v prezentaci. Vzdělávací oblast: Anglický jazyk Autor: Mgr. Martina Hulenková Jazyk: Anglický Očekávaný výstup: Písemně, gramaticky správně tvoří a obměňuje jednoduché věty. Rozumí obsahu jednoduchých textů v učebnicích a obsahu autentických materiálů. Druh učebního materiálu: Prezentace Cílová skupina: Žák Stupeň a typ vzdělávání: Druhý stupeň, základní škola Datum (období), ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: Školní rok 2011-2012 Ročník, pro který je vzdělávací materiál určen: Šestý ročník základní školy VY_32_INOVACE_Aj-G 6.,7.07

2 TO BE – PAST SIMPLE ( sloveso BÝT – minulý čas)

3 TO BE (make a note) negative form question form I He She It We You They WAS WERE WASN´T WEREN´T WAS I …? WAS HE.. ? WAS SHE.. ? WAS IT … ? WERE WE …? WERE YOU..? WERE THEY..? Short answer Yes, I was. No, he wasn´t. Yes, we were. No, they weren´t.

4 TO BE negative form question form I was Byl jsem wasn´t Nebyl jsem Was I? Byl jsem? You were Byl jsi weren´t Nebyl jsi Were you? Byl jsi? He was Byl wasn´t Nebyl Was he? Byl? She was Byla wasn´t Nebyla Was she? Nebyla? It was Bylo wasn´t Nebylo Was it? Bylo? We were Byli jsme weren´t Nebyli jsme Were we? Byli jsme? They were Byli weren´t Nebyli Were they? Byli? Byl jsi ve škole? Byl jsem doma. Nebyli šťastní. Were you at school? I was at home. They weren´t happy. Ne, nebyl. No, I wasn´t.

5 TRANSLATE (přelož) 1.Měla hlad. (= Byla hladová.) 2.Byli jste na zahradě? Ano, byli. 3.Nebyla jsem v kině. 4.Byli smutní. 5.Tyto boty nebyly pěkné. 6.Byl jsi včera v Praze? Ne, nebyl.

6 CHECK your writing (zkontroluj) 1.Měla hlad. (= Byla hladová.) She was hungry. 2.Byl jsi na zahradě? Ano, byl. !! Were you in the garden ? Yes, I was. !! 3. Nebyla jsem v kině. I wasn´t in the cinema. 4. Byli smutní. They were sad. 5. Tyto boty nebyly moc pěkné. These shoes weren´t very nice. 6.Byl včera v Praze? Ne, nebyl. Was he in Prague yesterday ? No, he wasn´t.


Stáhnout ppt "Sloveso BÝT – minulý čas Anotace: Prezentace je určena k seznámení s minulým časem slovesa „to be (být)“. Shrnuje tvoření kladného tvaru, záporu i otázky."

Podobné prezentace


Reklamy Google