Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Practice with the Conditional Change the following sentences to the conditional, according to the model. Vzor: Nemám peníze a nemohu si koupit auto. Kdybych.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Practice with the Conditional Change the following sentences to the conditional, according to the model. Vzor: Nemám peníze a nemohu si koupit auto. Kdybych."— Transkript prezentace:

1 Practice with the Conditional Change the following sentences to the conditional, according to the model. Vzor: Nemám peníze a nemohu si koupit auto. Kdybych měla peníze, mohla bych si koupit auto.

2 Practice with the Conditional 1.Karel neumí rusky a nemůže mluvit s Rusy.

3 Practice with the Conditional 1.Karel neumí rusky a nemůže mluvit s Rusy. Kdyby Karel uměl rusky, mohl by mluvit s Rusy. 2. Studenti neznají odpovědi a neodpovědí.

4 Practice with the Conditional 1.Karel neumí rusky a nemůže mluvit s Rusy. Kdyby Karel uměl rusky, mohl by mluvit s Rusy. 2.Studenti neznají odpovědi a neodpovědí. Kdyby studenti znali odpovědi, odpověděli by. 3. Moje sestry pracují celý den a nemohou se dívat na televizi.

5 Practice with the Conditional 3.Moje sestry pracují celý den a nemohou se dívat na televizi. Kdyby moje sestry nepracovaly celý den, mohly by se dívat na televizi. 4. Ty jsi student a studuješ češtinu.

6 Practice with the Conditional 3.Moje sestry pracují celý den a nemohou se dívat na televizi. Kdyby moje sestry nepracovaly celý den, mohly by se dívat na televizi. 4. Ty jsi student a studuješ češtinu. Kdybys nebyl student, nestudoval bys češtinu. 5. Dej mi ten slovník a já ti dám sto dolarů.

7 Practice with the Conditional 5. Dej mi ten slovník a já ti dám sto dolarů. Kdybys mi nedal ten slovník, já bych ti nedal sto dolarů. 6.Nebyli jsme v LA a neviděli jsme ten film.

8 Practice with the Conditional 5. Dej mi ten slovník a já ti dám sto dolarů. Kdybys mi nedal ten slovník, já bych ti nedal sto dolarů. 6.Nebyli jsme v LA a neviděli jsme ten film. Kdybychom byli v LA, viděli bychom ten film. 7. Mám čas a mohu vám pomoci.

9 Practice with the Conditional 7. Mám čas a mohu vám pomoci. Kdybych neměla čas, nemohla bych vám pomoci. 8. Neposloucháte rozhlas a nevíte, kdo je president.

10 Practice with the Conditional 8.Neposloucháte rozhlas a nevíte, kdo je president. Kdybyste poslouchal rozhlas, věděl byste, kdo je president. 9.Studenti profesorovi nekoupili knihu a on jim dal špatné známky.

11 Practice with the Conditional 9.Studenti profesorovi nekoupili knihu a on jim dal špatné známky. Kdyby studenti profesorovi koupili knihu, on by jim nedal špatné známky. 10. Václav studoval nová slova a dostal dobrou známku.

12 Practice with the Conditional 10.Václav studoval nová slova a dostal dobrou známku. Kdyby Václav nestudoval nová slova, nedostal by dobrou známku. 11. Nevěděli jste, že Vladimír má problémy a nepomohli jste mu.

13 Practice with the Conditional 11. Nevěděli jste, že Vladimír má problémy a nepomohli jste mu. Kdybyste věděli, že Vladimír má problémy, pomohli byste mu.

14 Practice with the Conditional Now, make the following sentences more polite by using the conditional. Vzor: Chci s vámi mluvit. Chtěl bych s vámi mluvit.

15 Practice with the Conditional 1.Chceme si koupit tu motorku.

16 Practice with the Conditional 1.Chceme si koupit tu motorku. Chtěli bychom si koupit tu motorku. 2.Můžeš mi odpovědět na otázku?

17 Practice with the Conditional 1.Chceme si koupit tu motorku. Chtěli bychom si koupit tu motorku. 2.Můžeš mi odpovědět na otázku? Mohl bys mi odpovědět na otázku? 3. Mohu se podívat na vaši knihu?

18 Practice with the Conditional 1.Chceme si koupit tu motorku. Chtěli bychom si koupit tu motorku. 2.Můžeš mi odpovědět na otázku? Mohl bys mi odpovědět na otázku? 3. Mohu se podívat na vaši knihu? Mohla bych se podívat na vaši knihu?


Stáhnout ppt "Practice with the Conditional Change the following sentences to the conditional, according to the model. Vzor: Nemám peníze a nemohu si koupit auto. Kdybych."

Podobné prezentace


Reklamy Google