Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Výjezdová skupina krajského ředitelství Praha (výjezdová skupina KŘP hl. m. Prahy)

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Výjezdová skupina krajského ředitelství Praha (výjezdová skupina KŘP hl. m. Prahy)"— Transkript prezentace:

1 Výjezdová skupina krajského ředitelství Praha (výjezdová skupina KŘP hl. m. Prahy)

2   Výjezdová skupina KŘP hl. m. Prahy je speciální tým policistů, kteří provádějí prvotní úkony na místě činu zvlášť závažných trestných činů a zpracovává závažnou trestnou činnost.  V současné době se výjezdová skupina skládá z vedoucího výjezdové skupiny, vyšetřovatele, kriminalistického technika, a asistenta(vrchní asistent- řidič služebního vozidla). Součástí je také služební psovod a služební lékař, kteří už nejsou v této základní skupině. Dále také podle potřeby např. pyrotechnik, balistik či specialista v oblasti požárů. Kriminální policie

3   Výjezdová skupina je vysílána zpravidla v případech, kdy vzniklo nebo hrozí nebezpečí vzniku újmy na zdraví nebo na životě. Při vyslání plní hlavně tyto úkoly : vyhledání, ohledání, zajištění místa činu, předmětů a stop a zpracování dokumentace z místa činu. Provádí zadržení podezřelých osob a uskutečňuje výslech svědků.

4   Výjezdová skupina KŘP hl. m. Prahy zajišťuje nepřetržitou službu formou 4 směn střídajících se po 24 hodinách. Takže od 7 hodin ráno do 7 hodin další ráno.  Zaměstnavatelem Výjezdové skupiny KŘP hl. m. Prahy je Policie ČR která je pod ministerstvem vnitra.  Policisté z Výjezdové skupiny pracují v Krajském ředitelství Praha.

5   Každé větší město má svojí Kriminální policii a všechna její odvětví do kterého patří samozřejmě Výjezdová skupina.  Dojíždění je jako u všech prací různé. Někdo jezdí do práce autem někdo autobusem a někdo to má hned za rohem. Tedy ani cenu nemůžeme říct zcela přesně je to podle toho kde ten dotyčný bydlí a kam popřípadě dojíždí.

6   Plat je rozdělen dle tabulek.  Policie vyžaduje středoškolské vzdělání s maturitou, na vyšší pozice pak bakalářské vzdělání a na nejvyšší manažerské posty je minimálně požadován titul Mgr.  Pro přijetí k Policii musí žadatel projít psychotesty, zdravotními testy a fyzickými testy.

7  Graf celkového počtu výjezdů –výjezdové skupiny KŘP hl. m. Prahy v letech 2008-2012 v porovnání s počtem výjezdů na bankovní loupeže.

8  Konec Vypracovala: Julie Smolková Zdroj: moje hlava a táta


Stáhnout ppt "Výjezdová skupina krajského ředitelství Praha (výjezdová skupina KŘP hl. m. Prahy)"

Podobné prezentace


Reklamy Google