Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Maledivy Martin Hroch. Zeměpisné údaje MMMMaledivy tvoří řetěz 19 korálových ostrovů v Indickém oceánu jihozápadně od Indie a Šrí Lanky. RRRRozloha.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Maledivy Martin Hroch. Zeměpisné údaje MMMMaledivy tvoří řetěz 19 korálových ostrovů v Indickém oceánu jihozápadně od Indie a Šrí Lanky. RRRRozloha."— Transkript prezentace:

1 Maledivy Martin Hroch

2 Zeměpisné údaje MMMMaledivy tvoří řetěz 19 korálových ostrovů v Indickém oceánu jihozápadně od Indie a Šrí Lanky. RRRRozloha 298 km² ZZZZemě se nachází poblíž rovníku PPPPovrch země je pokryt pískem, stromy, a úrodnou půdou. MMMMaledivy je souostroví a tudíž nemám žádné sousedy.

3 Obyvatelstvo NNNNáboženství: sunnitský islám (99%) ÚÚÚÚřední jazyk: maledivština, angličtina OOOObyvatelstvo: smíšené obyvatelstvo sinhálského 40%, drávidského 30%, arabského 30% původu.

4 OOOOstrovy nejprve ovládli Sinhálci, později Indové a Malajci. OOOOd dvanáctého století pronikali na ostrov Arabové VVVV šestnáctém století součástí Portugalska OOOO sto let později se ostrovů zmocnili Nizozemci NNNNakonec se dostaly pod britskou kontrolu. OOOOd roku 1965 je země nezávislá. Historie zemně

5 Politické uspořádání  V čele státu, vlády a ozbrojených sil stojí prezident.  Majlis (národní shromáždění) má 50 členů  Nejvyšší soud, Civilní soud, Trestní soud, Soud pro rodiny a mladistvé a obecné soudy na každém ostrovu jeden.  Hlavní město: Male: 104.403 obyvatel  Měna rufiyaa (rupie)

6 Hospodářství  62 % služby, 18 % průmysl, 20 % zemědělství  62 % služby, 18 % průmysl, 20 % zemědělství  Významnou pložkou průmyslu tvoří Rybolov  Většinu příjmů tvoří cestovní ruch  Hlavní turistické centrum se nachází v Hlavním městě – Male  Průmysl - těžba: nic podstatného  Dalším zdrojem příjmů státu je vývoz Ryb

7 Památky  Baa-Atoll - Luxusní turistická oblast. Baa-Atoll je známý uměleckými řemesly a také místní folklorní hudbou.  Ari-Atoll – Největší atol malediv. Potápění  Addu-Atoll –Vhodný k potápění a cestování na kole nebo pěšky, všechny ostrovy jsou propojeny mosty.  Lhaviyani-Atoll – 3km dlouhá pláž a spousta místa k potápění.  Rasdu-Atoll - Je známý především pro brzké ranní potápění, kdy lze v moři spatřit nepřeberné množství ryb a vodních živočichů, např. kladivouna.


Stáhnout ppt "Maledivy Martin Hroch. Zeměpisné údaje MMMMaledivy tvoří řetěz 19 korálových ostrovů v Indickém oceánu jihozápadně od Indie a Šrí Lanky. RRRRozloha."

Podobné prezentace


Reklamy Google