Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Maledivy Martin Hroch.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Maledivy Martin Hroch."— Transkript prezentace:

1 Maledivy Martin Hroch

2 Zeměpisné údaje Maledivy tvoří řetěz 19 korálových ostrovů v Indickém oceánu jihozápadně od Indie a Šrí Lanky. Rozloha 298  km² Země se nachází poblíž rovníku Povrch země je pokryt pískem, stromy, a úrodnou půdou. Maledivy je souostroví a tudíž nemám žádné sousedy.

3 Obyvatelstvo Náboženství: sunnitský islám (99%)
Úřední jazyk: maledivština, angličtina Obyvatelstvo: smíšené obyvatelstvo sinhálského 40%, drávidského 30%, arabského 30% původu.

4 Historie zemně Ostrovy nejprve ovládli Sinhálci, později Indové a Malajci. Od dvanáctého století pronikali na ostrov Arabové V šestnáctém století součástí Portugalska O sto let později se ostrovů zmocnili Nizozemci Nakonec se dostaly pod britskou kontrolu. Od roku 1965 je země nezávislá.

5 Politické uspořádání V čele státu, vlády a ozbrojených sil stojí prezident. Majlis (národní shromáždění) má 50 členů Nejvyšší soud, Civilní soud, Trestní soud, Soud pro rodiny a mladistvé a obecné soudy na každém ostrovu jeden. Hlavní město: Male: obyvatel Měna rufiyaa (rupie)

6 Hospodářství 62 % služby, 18 % průmysl, 20 % zemědělství
Významnou pložkou průmyslu tvoří Rybolov Většinu příjmů tvoří cestovní ruch Hlavní turistické centrum se nachází v Hlavním městě – Male Průmysl - těžba: nic podstatného Dalším zdrojem příjmů státu je vývoz Ryb

7 Památky Baa-Atoll - Luxusní turistická oblast. Baa-Atoll je známý uměleckými řemesly a také místní folklorní hudbou. Ari-Atoll – Největší atol malediv. Potápění Addu-Atoll –Vhodný k potápění a cestování na kole nebo pěšky, všechny ostrovy jsou propojeny mosty. Lhaviyani-Atoll – 3km dlouhá pláž a spousta místa k potápění. Rasdu-Atoll - Je známý především pro brzké ranní potápění, kdy lze v moři spatřit nepřeberné množství ryb a vodních živočichů, např. kladivouna.


Stáhnout ppt "Maledivy Martin Hroch."

Podobné prezentace


Reklamy Google