Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

S EYCHELY, MAURICIUS, KOMORY. Africké ostrovy v indickém oceánu Vulkanický původ Kreolové (potomci francouzských kolonistů) Bývalé francouzské, později.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "S EYCHELY, MAURICIUS, KOMORY. Africké ostrovy v indickém oceánu Vulkanický původ Kreolové (potomci francouzských kolonistů) Bývalé francouzské, později."— Transkript prezentace:

1 S EYCHELY, MAURICIUS, KOMORY

2 Africké ostrovy v indickém oceánu Vulkanický původ Kreolové (potomci francouzských kolonistů) Bývalé francouzské, později anglické kolonie Turistický ruch Korálové útesy Podnebí: tropické

3

4 S EYCHELY „Když Bůh začal tvořit Zem, bylo mu líto, že ráje si mohou užívat jen andělé. A tak sebral malý kus nebe a položil jej na oceán. A to nebe se začalo rozrůstat, barvilo tmavý oceán do tyrkysu a všechna zvířena se přišla podívat na ten zázrak, který Bůh dělal a mnozí se rozhodli tam zůstat. A Bůh byl rád,že udělal malý kousek ráje na zemi. Bylo to místo, kde se zastavil čas.“

5 S EYCHELY 115 ostrovů, nejznámější: Mahé, Praslin, La Digue Hl. město: Victoria Jazyk: kreolština, angličtina, francouzština Náboženství: římští katolíci Počet obyvatel: 81 188 (2005) Rozloha: 455 km 2 Hospodářství: vývoz – vanilka, kokosové ořechy, tuňáci; většina potravin se dováží (nesoběstačné)

6

7

8 S EYCHELY - ZAJÍMAVOSTI Coco de mer – palma s ořechy připomínající ženský klín (Vallé de Mai) Endemity: výreček malý, lejsek rajský, pěnice, černý papoušek Žralok velrybí, želvy Umělý ostrov Eden Pláže (Grand Anse) Radovan Krejčíř

9

10

11

12

13

14

15

16 M AURICIUS Mauricijská republika

17 M AURICIUS Ostrovy: hl. ostrov Mauricius + několik dalších Nachází se v souostroví Maskarény Hl. město: Port Louis Počet obyvatel: 1 230 602 (2004) Rozloha: 2040 km² Náboženství: křesťanství, hinduismus, islám Jazyk: kreolština, angličtina, francouzština Obyvatelé: Indové, kreolové Hospodářství: rozvinutý textilní průmysl; vývoz vanilky, hřebíčku, bavlny, … Vykácení stromů

18

19

20 M AURICIUS - ZAJÍMAVOSTI Známka Červený a Modrý Mauricius Vyhynulý pták dodo (= blbloun nejapný)

21

22 K OMORY Komorský svaz (federativní republika)

23 K OMORY Ostrovy: 3 – Grande Comore, Anjouan, Mohéli (+ nárokují si i Mayotté) Hl. město: Moroni Počet obyvatel: 671 247 (2005) Rozloha: 2 170 km² Náboženství: islám Jazyk: arabština, francouzština V minulosti spoustu politických převratů, až v roku 2006 zvítězil poprvé prezident ve volbách Chudá země (x Seychely) Hospodářství: export plodin (vanilka, kokosy, …)

24

25

26 K OMORY - ZAJÍMAVOSTI Nejvyšší hora: činná sopka Kartala Několik endemitů V roce 1938: místní rybář chytil u rybu, kterou předtím nikdo nikdy neviděl; Vědecká pracovnice Morjorie Courtenay-Latimerová ji pak popsala a podle ní dostala vědecké jméno latimérie podivná („živá fosílie“)

27

28


Stáhnout ppt "S EYCHELY, MAURICIUS, KOMORY. Africké ostrovy v indickém oceánu Vulkanický původ Kreolové (potomci francouzských kolonistů) Bývalé francouzské, později."

Podobné prezentace


Reklamy Google