Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Francie Francie Petra Kovaříková 8.A9.12.2008. Základní údaje Základní údaje  Oficiální název státu: Francouzská republika  Rozloha: 643 427 km²  Státní.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Francie Francie Petra Kovaříková 8.A9.12.2008. Základní údaje Základní údaje  Oficiální název státu: Francouzská republika  Rozloha: 643 427 km²  Státní."— Transkript prezentace:

1 Francie Francie Petra Kovaříková 8.A9.12.2008

2 Základní údaje Základní údaje  Oficiální název státu: Francouzská republika  Rozloha: 643 427 km²  Státní zřízení: Poloprezidentská republika

3 Poloha státu  hraniční na severovýchodě s Belgií a Lucemburskem, na východě s Německem a Švýcarskem, na jihovýchodě s Itálií a na jihu se Španělskem, Andorrou a Monakem. Belgií LucemburskemNěmeckemŠvýcarskemItálií Španělskem AndorrouMonakem Belgií LucemburskemNěmeckemŠvýcarskemItálií Španělskem AndorrouMonakem

4 Přírodní poměry  Na severu a západě je Francie rovinatá a na zbytku území hornatá.  Ve francouzských Alpách se nachází nejvyšší bod západní Evropy Mont Blanc (4 810 m).  Další hornaté kraje země zahrnují Pyreneje, Ardenny, Centrální Masív.  Největšími francouzskými řekami jsou Loire, Rhône, Garonne, Seina a část toku Rýnu.  Jezera: Ženevské jezero,…  Podnebí: Většina území Francie má mírné oceánské podnebí, ale směrem do vnitrozemí se zvětšují teplotní rozdíly mezi zimou a létem.

5 Hospodářství  Francie patří mezi nevyspělejší státy Evropy.  Francie je největší Evropský producent a vývozce zemědělských výrobků.  Ve Francii se pěstuje: pšenice, cukrová řepa, brambory, slunečnice, olivy, chmel, tabák, dokonce i rýže, jablka, broskve, meruňky, švestky a je druhým největším pěstitelem vinné révy.  Ve Francii převládá chov skotu, prasat a ovcí.  Země je třetím největším producentem dřeva v Evropě  Země je výrobcem oceli, automobilů, zbraní, umělých vláken, kosmetických přípravků a pneumatik.

6 Obyvatelstvo  Počet obyvatel: 62 752 136  Hustota zalidnění: 111 ob. / km²  Hlavní náboženství:Římskokatolické křesťanství(83- 88%) -Islám(5-10%) -Islám(5-10%) -Protestantství(2%) -Protestantství(2%) -Židovské náboženství(1%) -Židovské náboženství(1%)  Oficiální jazyk je francouzština, za ní pak následují Němčina a Arabština.  Národnostní složení: Francouzi 93,5%, Portugalci 1,3%, Alžířané 1,1%, Španělé 0,4%, Italové 0,4%, ostatní 2,2%

7 Turistický ruch  Lidé jezdí obdivovat Paříž kvůli,,Eifelově věži, Louvru a spoustě jiných památek…, do Normandie v níž je jeden z mála symbolů Mont- Saint-Michel  Já bych se nejradši podívala doté Normandie.

8 Mont-Saint-Michel

9 Zajímavosti  Zaujala mě památka Louvre, velká vstupní skleněná pyramida ze skla a oceli.  Na Francii by mě vadilo asi jenom hodně turistů jinak mě nic jiného nenapadá  Ve Francii bych chtěla bydlet protože, se mi líbí a na první pohled mě zaujal.

10 Shrnutí  Nejvyšší hora: Mt. Blanc(4807m)  Počet obyvatel: 62 752 136  Hlavní město: Paříž (Paris)  Kontinent: Evropa  Nejdelší řeka: Loira (1020 km)  Měna: Euro (1 euro=100 centů)  Francie je typická památkami a pěstováním vinné révy.

11 Zdroj informací  Internet:  www.wikipedie.cz www.wikipedie.cz  www.zemepis.net www.zemepis.net  Knihy


Stáhnout ppt "Francie Francie Petra Kovaříková 8.A9.12.2008. Základní údaje Základní údaje  Oficiální název státu: Francouzská republika  Rozloha: 643 427 km²  Státní."

Podobné prezentace


Reklamy Google