Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_62_INOVACE_1_2_06 Pokud není uvedeno jinak, autorem obrázk ů a text ů je Ing. Renata Hethová“. Finanční plán – rozpočet domácnosti II.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_62_INOVACE_1_2_06 Pokud není uvedeno jinak, autorem obrázk ů a text ů je Ing. Renata Hethová“. Finanční plán – rozpočet domácnosti II."— Transkript prezentace:

1 VY_62_INOVACE_1_2_06 Pokud není uvedeno jinak, autorem obrázk ů a text ů je Ing. Renata Hethová“. Finanční plán – rozpočet domácnosti II

2 Domácí finance ve finančním plánu Rozpočet příjmů a výdajů Zachycuje průběžný stav peněz Přehled majetku a závazků Zachycuje celkovou hodnotu, stav

3 Rozpočet domácích příjmů a výdajů PříjmyVýdaje PravidelnéPevné NepravidelnéProměnlivé Celkem

4 Rozpočet domácnosti ? Úkol: Sestavte rozpočet rodiny Novákových. Pan Novák má čistý příjem ze zaměstnání ve výši Kč (průměrně), příležitostně podniká – doučuje matematiku, průměrný příjem měsíčně za doučování Kč, v domácnosti žije babička s důchodem Kč, mzda manželky činí Kč (průměrně). Nájemné platí Kč, výdaje související s bydlením (voda, plyn, elektrika) celkem Kč, splátka půjčky a leasing na automobil Kč, penzijní pojištění Kč, jídlo Kč, oblečení, drogerie… Kč, provoz auta Kč, zábava 500 Kč, kapesné dětí Kč, stavební spoření Kč, úroky z vkladů na účtech (složené úrokování) cca 600 Kč, výnosy z podílových fondů 500 Kč. ?

5 Rozpočet domácnosti ? Úkol: 1. Zhodnoťte rozpočet rodiny Novákových, který důležitý produkt jim ve výdajích chybí? 2. Prodiskutujte situaci, pokud Novákovi uvažují o zakoupení vlastního rodinného domu v nedaleké vesnici, na hypotéku, se splátkou Kč měsíčně, nutností uzavřít životní pojistku na částku Kč měsíčně. Které výdaje se změní a proč? 3. Sestavte nový rozpočet pro uvedenou situaci. ?

6 Rozpočet domácích příjmů a výdajů Stav vyrovnaný p řebytkov ý schodkový

7 Rozpočet domácích příjmů a výdajů Vyrovnaný z dlouhodobého pohledu není dostačující stav. Přebytkový vytváříme si finanční rezervu, spoříme či investujeme). Schodkový = deficitní musíme řešit, záleží na časovém horizontu.


Stáhnout ppt "VY_62_INOVACE_1_2_06 Pokud není uvedeno jinak, autorem obrázk ů a text ů je Ing. Renata Hethová“. Finanční plán – rozpočet domácnosti II."

Podobné prezentace


Reklamy Google