Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ZNAKY ŽIVOTA ROSTLIN. Rostliny dýchají, přijímají vodu a živiny, vylučují odpadní látky, rozmnožují se, rostou a vyvíjejí se. Jak dýchají? Jak přijímají.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ZNAKY ŽIVOTA ROSTLIN. Rostliny dýchají, přijímají vodu a živiny, vylučují odpadní látky, rozmnožují se, rostou a vyvíjejí se. Jak dýchají? Jak přijímají."— Transkript prezentace:

1 ZNAKY ŽIVOTA ROSTLIN

2 Rostliny dýchají, přijímají vodu a živiny, vylučují odpadní látky, rozmnožují se, rostou a vyvíjejí se. Jak dýchají? Jak přijímají vodu a živiny? Jak vylučují odpadní látky? Jak se rozmnožují? Jak rostou? Jak se vyvíjejí?

3 ROSTLINY NEKVETOUCÍKVETOUCÍ DŘEVINYBYLINY STROMY KEŘE

4 DÝCHÁNÍ  Dýchají svými listy  Dýchají 24 hodin  Spotřebovávají kyslík  Vylučují oxid uhličitý

5  Vodu a živiny přijímají kořeny  Zelené rostliny přeměňují látky, které jsou součástí neživé přírody, na látky, které jsou součástí živé přírody.

6 Tato přeměna probíhá pouze v tělech zelených rostlin a jsou k ní zapotřebí: voda a živiny zelené barvivo světlo oxid uhličitý Zelené rostliny při této přeměně uvolňují do vzduchu kyslík. Jsou zdrojem kyslíku na Zemi.

7 VYLUČOVÁNÍ

8 ROZMNOŽOVÁNÍ semeny odnožemi oddenkem hlízou cibulí

9 video

10 DŘEVINY BYLINY vytrvalé jednoleté dvouleté vytrvalé

11 Z čeho vyrůstají rostliny? Dřeviny jsou rostliny … Jak dlouho se vyvíjejí rostliny jednoleté? Kdy kvetou dřeviny? Dvouleté byliny se vyvíjejí … Co dýchají rostliny? ze semenkyslík vytrvalé dva roky jeden rok po několika letech


Stáhnout ppt "ZNAKY ŽIVOTA ROSTLIN. Rostliny dýchají, přijímají vodu a živiny, vylučují odpadní látky, rozmnožují se, rostou a vyvíjejí se. Jak dýchají? Jak přijímají."

Podobné prezentace


Reklamy Google