Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Živá příroda. Vznik organismů Život se začal vyvíjet ve vodě. První živé organismy byly velmi malé, během mnoha milionů let se jejich těla začala měnit.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Živá příroda. Vznik organismů Život se začal vyvíjet ve vodě. První živé organismy byly velmi malé, během mnoha milionů let se jejich těla začala měnit."— Transkript prezentace:

1 Živá příroda

2 Vznik organismů Život se začal vyvíjet ve vodě. První živé organismy byly velmi malé, během mnoha milionů let se jejich těla začala měnit a zvětšovat. Postupně se dostávaly z vody na pevninu. Jejich těla se po miliony let nadále vyvíjela a měnila do dnešní podoby.

3 živou část přírody Organismy tvoří živou část přírody. Dělíme je do několika skupin. Jsou to: rostliny1. rostliny houby2. houby živočichové3. živočichové

4 Těla organismů jsou tvořena buňkami. Některé organismy jsou tak malé, že jejich tělo tvoří jediná buňka. Takovým organismům říkáme jednobuněčné. Můžeme je vidět pouze pod mikroskopem ( mikroorganismy). Jsou to na příklad bakterie. Druhou skupinu tvoří organismy mnohobuněčné. Jejich těla jsou tvořena mnoha buňkami.

5 Projevy života organismů rostou rozmnožují se dýchají přijímají vodu a potravu vylučují z těla škodlivé látky Živé organismy potřebují pro svůj život neživé přírodniny. Bez nich by nemohly žít.

6 Živé organismy mají schopnost rozmnožování. Potomci jsou podobni rodičům, nebo mají podobné vlastnosti. Tomu se říká dědičnost. Rozmnožování je jedním z nejdůležitějších znaků života.

7 Zopakuj si: Z čeho získávají rostliny živiny?

8 Rostliny čerpají živiny 1. z půdy – vodu s rozpuštěnými látkami 2. ze vzduchu oxid uhličitý

9 Z čeho čerpají živiny houby?

10 Houby čerpají živiny z živých nebo odumřelých těl jiných organismů.

11 ? A jak je to s živočichy?

12 Živočichy dělíme podle potravy na býložravce, masožravce a všežravce.

13 Autor prezentace: Mgr. Martina Hanzlíková Autor snímků ( kromě č. 12): Mgr. Martina Hanzlíková Autor snímků č. 12: Miloš Hrdlička, zdroj: www.mhfoto.cz

14 Živá příroda Život vznikl ve vodě. Třídění organismů : 1. rostliny 2. houby 3. živočichové Těla organismů jsou tvořena buňkami. Organismy: 1. jednobuněčné 2. mnohobuněčné

15 Projevy života organismů rostou rozmnožují se dýchají přijímají vodu a potravu vylučují z těla škodlivé látky Živé organismy potřebují pro svůj život neživé přírodniny. Bez nich by nemohly žít.


Stáhnout ppt "Živá příroda. Vznik organismů Život se začal vyvíjet ve vodě. První živé organismy byly velmi malé, během mnoha milionů let se jejich těla začala měnit."

Podobné prezentace


Reklamy Google