Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anotace: Kód: VY_52_INOVACE_Přv-Z 4.,6.03 Vzdělávací oblast: Přírodověda – potravní vazby Autor: Mgr. Aleš Hruzík Jazyk: český Očekávaný výstup: žák správně.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anotace: Kód: VY_52_INOVACE_Přv-Z 4.,6.03 Vzdělávací oblast: Přírodověda – potravní vazby Autor: Mgr. Aleš Hruzík Jazyk: český Očekávaný výstup: žák správně."— Transkript prezentace:

1 Anotace: Kód: VY_52_INOVACE_Přv-Z 4.,6.03 Vzdělávací oblast: Přírodověda – potravní vazby Autor: Mgr. Aleš Hruzík Jazyk: český Očekávaný výstup: žák správně definuje základní probírané pojmy a jejich vzájemné vztahy Druh učebního materiálu: prezentace Cílová skupina: žák Stupeň a typ vzdělávání: první stupeň, základní škola Datum (období), ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: školní rok 2011-2012 Ročník, pro který je vzdělávací materiál určen: 4. ročník základní školy Potravní vazby rostlin a živočichů

2 Přežití organizmů je závislé na přísunu živin, proto se utvořil systém potravních vazeb (závislostí), život v přírodě je protkán sítí těchto na pohled neviditelných vztahů. Pokud dojde k narušení těchto vazeb,vyhyne důležitý článek v potravním řetězci, jsou ohroženy následné druhy! Zajímavé jsou vztahy mezi rostlinami a jejich opylovači, mezi parazity a hostiteli. Jakou potravní roli má v přírodě člověk?

3 Výskyt živých organizmů není závislý pouze na přírodních podmínkách, ale také na potravě. Všežravci získávají potravu snadněji, než potravní specialisté ( panda velká – specialista – živí se částmi bambusových výhonků). [cit. 2011-15-07]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:

4 Základem potravních řetězců jsou rostliny, které potřebují pouze vodu, vzduch, půdu, teplo a světlo. Živočichy dělíme podle typu potravy na býložravce a masožravce. Býložravci se živí rostlinami (zajíc, veverka), zatímco masožravci loví býložravce (liška, kuna). Všežravci konzumují jak rostlinnou tak živočišnou stravu (člověk) Houby získávají živiny rozkladem odumřelých organizmů.

5 Urči obrázky! Býložravec? Masožravec? Všežravec? [cit. 2011-15-07]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:

6 Urči obrázky! Býložravec? Masožravec? Všežravec? [cit. 2011-15-07]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:

7 Urči obrázky! Býložravec? Masožravec? Všežravec? [cit. 2011-15-07]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:

8 Potravní řetězec v přírodě – popiš : [cit. 2011-15-07]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: souš voda


Stáhnout ppt "Anotace: Kód: VY_52_INOVACE_Přv-Z 4.,6.03 Vzdělávací oblast: Přírodověda – potravní vazby Autor: Mgr. Aleš Hruzík Jazyk: český Očekávaný výstup: žák správně."

Podobné prezentace


Reklamy Google