Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Živočichové lesů Anotace: Kód: VY_52_INOVACE_Přv-Z 4.,6.24 Vzdělávací oblast: Přírodověda – živočichové v lese Autor: Mgr. Aleš Hruzík Jazyk: český Očekávaný.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Živočichové lesů Anotace: Kód: VY_52_INOVACE_Přv-Z 4.,6.24 Vzdělávací oblast: Přírodověda – živočichové v lese Autor: Mgr. Aleš Hruzík Jazyk: český Očekávaný."— Transkript prezentace:

1 Živočichové lesů Anotace: Kód: VY_52_INOVACE_Přv-Z 4.,6.24 Vzdělávací oblast: Přírodověda – živočichové v lese Autor: Mgr. Aleš Hruzík Jazyk: český Očekávaný výstup: žák správně definuje základní probírané pojmy a jejich vzájemné vztahy Druh učebního materiálu: prezentace Cílová skupina: žák Stupeň a typ vzdělávání: první stupeň, základní škola Datum (období), ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: školní rok 2011-2012 Ročník, pro který je vzdělávací materiál určen: 4. ročník základní školy

2 Živočichové lesů V lese kromě stromů a rostlin žije celá řada živočichů. Někteří z nich nám zůstávají neustále utajeni a jiné potkáváme téměř na každém kroku. Všichni živočichové, ať už obratlí či bezobratlí, tvoří mezi sebou vzájemné vazby a jejich výskyt závisí na různých podmínkách. Proto je důležité nenarušovat přirozený běh a stabilitu lesa. Člověk v minulosti některé druhy vyhubil a mnoha jiným vyhynutí hrozilo, dnes je většina lesních živočichů chráněna zákonem. Vzpomeňte si, kdy naposledy jste byli v lese a jaké živočichy jste viděli. Jaké typicky lesní živočichy znáte? [cit. 2011-15-07]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:

3 Veverka obecná Mravenec lesní (dělnice) Prase divoké Datel černý Jelen lesní

4 Jelen lesní: Rozšířený po celé Evropě, statné tělo, samci mají mohutné paroží, býložravec živící se bylinami, v minulosti oblíbenou lovnou zvěří, dnes je lov omezen a jejich počet se zvyšuje. Veverka obecná: Středně velký hlodavec, často ji můžeme spatřit i v parcích, charakteristická huňatým ocasem, který veverce pomáhá udržet stabilitu, živí se převážně houbami, plody a oříšky, část potravy si ukládá na horší časy a zimu. Datel černý: Největší zástupce čeledi datlovitých, vyskytuje se v borových, bukových i smíšených lesích, černé tělo a červenou „čepičku“ doplňuje zobák uzpůsobený k vyzobávání hmyzu (hlavně dřevokazných larev a brouků) ze stromů


Stáhnout ppt "Živočichové lesů Anotace: Kód: VY_52_INOVACE_Přv-Z 4.,6.24 Vzdělávací oblast: Přírodověda – živočichové v lese Autor: Mgr. Aleš Hruzík Jazyk: český Očekávaný."

Podobné prezentace


Reklamy Google