Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

 Přírodniny rozdělujeme na přírodniny živé a přírodniny neživé.Neživé přírod- niny jsou například:horniny, mine- rály a plynné látky.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: " Přírodniny rozdělujeme na přírodniny živé a přírodniny neživé.Neživé přírod- niny jsou například:horniny, mine- rály a plynné látky."— Transkript prezentace:

1

2  Přírodniny rozdělujeme na přírodniny živé a přírodniny neživé.Neživé přírod- niny jsou například:horniny, mine- rály a plynné látky.

3  Živou přírodu poznáte tak že se rozmnožuje, přijmá vodu a další látky,vylučuje škodlivé látky a roste a zároveň se vyvíjí. Ale třeba u kytky se to pozná tak že přijmá vodu a roste.

4  Kámen se považuje za neživou přírodu. Protože se skládá z neživých organizmů.  K neživé přírodě patří také hory, hlína, láva a třeba i pokácený strom, půda a světlo přicházející ze Slunce.

5  Mezi živou přírodou jsou např. houby, všechny rostliny, zvířata a další.  Zkráceně je to vše co se hýbá,dýchá a roste.

6  Většinou se přírodniny používají jako zdroj pro výrobu různých věcí a výrobků.  Když se zvýší počet lidí na zemi zvýší se i množství přírodnin které spotřebováváme.

7

8


Stáhnout ppt " Přírodniny rozdělujeme na přírodniny živé a přírodniny neživé.Neživé přírod- niny jsou například:horniny, mine- rály a plynné látky."

Podobné prezentace


Reklamy Google