Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy: Základní škola Podbořany, Husova 276, okres Louny Autor: Mgr. Simona Nováková Název: VY_32_INOVACE_346_NEŽIVÁ_PŘÍRODA_I. Téma: Neživé a živé.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy: Základní škola Podbořany, Husova 276, okres Louny Autor: Mgr. Simona Nováková Název: VY_32_INOVACE_346_NEŽIVÁ_PŘÍRODA_I. Téma: Neživé a živé."— Transkript prezentace:

1 Název školy: Základní škola Podbořany, Husova 276, okres Louny Autor: Mgr. Simona Nováková Název: VY_32_INOVACE_346_NEŽIVÁ_PŘÍRODA_I. Téma: Neživé a živé přírodniny, suroviny a výrobky, skupenství lát ek Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21. 2975

2 Anotace:Prezentace je zaměřena na výklad neživé přírody v předmětu Člověk a jeho svět pro 3. ročník. Děti vyjmenovávají jednotlivé přírodniny a následně pomocí obrázků je přiřazují. Seznamují se s pojmem surovina, výrobek. Otázky jsou zaměřeny na procvičení živých a neživých přírodnin. Pomocí obrázků a skrytých odpovědí přiřazují výrobky k jednotlivým materiálům. ( list číslo 9, 10 a 11) Po správné odpovědi se výsledek zobrazí. K prezentaci je vytvořen pracovní list s křížovkou.

3 Datum vytvoření : 06.01.2012 Klíčová slova : látky, vlastností látek, přírodniny, výrobky, suroviny, skupenství látek

4 Látky a jejich vlastnosti

5 Neživé a živé přírodniny Suroviny a výrobky Skupenství látek

6 Vzduch, voda, půda, nerosty a horniny, světlo a teplo, které pochází ze Slunce jsou neživé přírodniny. Rostliny, živočichové a jiné živé organizmy řadíme do živých přírodnin.

7 Příroda živá i neživá nám poskytuje suroviny. dřevo písek česnek sůl

8 Ze surovin se vyrábějí výrobky. UHODNEŠ ? mléko zmrzlina limonáda lahev stůl

9 Výrobky, věci kolem nás jsou vyrobeny z nejrůznějších materiálů ( látek ). 1. látky pevné: mají svůj stálý tvar svíčka ramínko klobouk Víš, z čeho jsou vyrobeny ? Svíčka z vosku. Ramínko z dřeva. Klobouk z kůže.

10 2. Látky kapalné : jejich tvar není stálý, protože ho přijímají podle nádoby, do které byla tekutina nalita. Z těchto látek se vyrábějí různé nápoje. limonáda pivo kakao

11 3.Látky plynné : pro nás je nejdůležitějším plynem vzduch. Potřebují ho k životu všechny živé organizmy. Látky plynné jsou rozptýleny kolem nás. plynovod sprej Plynovod je soustava potrubí pro rozvod plynu. Plynovod bývá veden pod zemským povrchem. Nad zemí je veden pouze v úsecích, kde je to nezbytné. např. vodní toky

12 Použité zdroje : Program Microsoft Office 2010 Soubor:Erdgas-Hochdruckleitung Bad Leonfelden-Linz.JPG. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, 11. 9. 2006, 17:28 [cit. 2012-01-11]. Dostupné z: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Erdgas- Hochdruckleitung_Bad_Leonfelden-Linz.JPG


Stáhnout ppt "Název školy: Základní škola Podbořany, Husova 276, okres Louny Autor: Mgr. Simona Nováková Název: VY_32_INOVACE_346_NEŽIVÁ_PŘÍRODA_I. Téma: Neživé a živé."

Podobné prezentace


Reklamy Google