Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

P OZNÁVÁME K RNOVSKO Hospodářství. H OSPODÁŘSTVÍ Otázky pro začátek Kolik procent podle Vás zaujímá zemědělská půda na Krnovsku? Které průmyslové odvětví.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "P OZNÁVÁME K RNOVSKO Hospodářství. H OSPODÁŘSTVÍ Otázky pro začátek Kolik procent podle Vás zaujímá zemědělská půda na Krnovsku? Které průmyslové odvětví."— Transkript prezentace:

1 P OZNÁVÁME K RNOVSKO Hospodářství

2 H OSPODÁŘSTVÍ Otázky pro začátek Kolik procent podle Vás zaujímá zemědělská půda na Krnovsku? Které průmyslové odvětví bylo v minulosti tradiční? A naopak, které jsou dominantní v současnosti? Máte tušení, kudy povede obchvat města?

3 H OSPODÁŘSTVÍ Otázky pro začátek Na jaké trase jezdí úzkorozchodná trať? Znáš nějakou cyklostezku na území? Jaký je největší zaměstnavatel v sektoru služeb? Obyvatelé kterých států nejčastěji navštěvují mikroregion?

4 Z EMĚDĚLSTVÍ Krnovsko má průmyslově zemědělský charakter. Zemědělská půda zaujímá 54%. Z nezemědělské půdy zabírají 83% lesy. V ČR zabírají 33% půdy lesy, Krnovsko je se svými 38% lehce nad průměrem.

5 P RŮMYSL Průmyslová výroba je druhým největším sektorem v mikroregionu. Průmysl má na Krnovsku dlouholetou tradici. V minulosti tradiční odvětví – textilní průmysl a varhanářství. V současnosti v popředí průmysl strojírenský (KOS Krnov) a potravinářský (Kofola). Další významné firmy Den Braven, Wiplast a firmy průmyslové zóny.

6 P RŮMYSL

7 D OPRAVA Krnovsko je významnou dopravní křižovatkou. Slezský kříž – páteř Moravskoslezského kraje. Železniční spoj získal Krnov roku 1872. Úzkorozchodná trať Osoblaha – Třemešná. Krnov – Glubczyce (v roce 2000 zastavena doprava). Cyklostezky Veřejné vnitrostátní letiště.

8 D OPRAVA

9 S LUŽBY Služby jsou na Krnovsku největším sektorem ekonomiky. Nejdůležitějším odvětvím jsou opravy zboží a motorových vozidel (40%). Další významné odvětví v oblasti služeb jsou činnosti spojené s nemovitostí. Nejméně zastoupeny jsou dopravy a spoje.

10 C ESTOVNÍ RUCH CR má v mikroregionu regionální význam. Turisti hlavně z Německa a Polska. Němečtí turisté podporují nejvíce hoteliérství ve městě. Více o cestovním ruchu si povíme v kapitole Turistické cíle.

11 H OSPODÁŘSTVÍ Otázky na závěr Vyjmenuj nejznámější krnovské firmy (3). Jaký rozchod kolejí má úzkorozchodná trať? Kam vede cyklostezka č. 55? Co znamená zkratka SZZ? Jaký význam má cestovní ruch?

12 DĚKUJI ZA POZORNOST


Stáhnout ppt "P OZNÁVÁME K RNOVSKO Hospodářství. H OSPODÁŘSTVÍ Otázky pro začátek Kolik procent podle Vás zaujímá zemědělská půda na Krnovsku? Které průmyslové odvětví."

Podobné prezentace


Reklamy Google