Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Zdroje: wikipedie Veronika Herzánová. Obecně  vnitrozemský kraj, své sídlo nemá umístěno na svém území, nýbrž v Praze  největší kraj rozlohou, 4. lidnatostí.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Zdroje: wikipedie Veronika Herzánová. Obecně  vnitrozemský kraj, své sídlo nemá umístěno na svém území, nýbrž v Praze  největší kraj rozlohou, 4. lidnatostí."— Transkript prezentace:

1 Zdroje: wikipedie Veronika Herzánová

2 Obecně  vnitrozemský kraj, své sídlo nemá umístěno na svém území, nýbrž v Praze  největší kraj rozlohou, 4. lidnatostí  územně leží na Českém masívu (jedna z nejstarších částí evropské pevniny)  Polabská nížina,Brdská vrchovina-Tok (865 m n. m.)

3 Hlavní řeky → Vltava, Labe

4 Členění kraje Nejlidnatějším okresem: Kladno Nejméně lidnatým: Rakovník Ostatní kraje: sousedí s Prahou, Vysočinou, Jihočeským, Plzeňským, Ústeckým, Libereckým, Královéhradeckým a Pardubickým krajem.

5 Hospodářství Poloha kraje významně ovlivňuje jeho ekonomickou charakteristiku Doprava  nejhustší a nejpřetíženější dopravní síť v republice  tranzitní, železniční i vodní doprava Průmysl  Hlavní odvětví: strojírenský, chemický a potravinářský průmysl Vedlejší odvětví: sklářství, keramika, polygrafie Zemědělství  rozvinutá zemědělská i průmyslová výroba → vynikající podmínky  hlavně rostlinná výroba: pšenice, ječmen, cukrová řepa, brambory, ovoce, zeleniny a okrasných rostlin. Rozvíjí se pěstování energetických plodin, zejména řepky olejky.

6 Příroda a historické památky  na území Středočeského kraje se nachází množství významných historicky cenných památek a několik chráněných krajinných oblastí.  UNESCO- Kutná Hora  CHKO

7 Fotografie přírody středočeského kraje


Stáhnout ppt "Zdroje: wikipedie Veronika Herzánová. Obecně  vnitrozemský kraj, své sídlo nemá umístěno na svém území, nýbrž v Praze  největší kraj rozlohou, 4. lidnatostí."

Podobné prezentace


Reklamy Google