Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

P OZNÁVÁME K RNOVSKO Obyvatelstvo a sídla. O BYVATELSTVO A SÍDLA Otázky pro začátek Ve kterém století se podle Vás setkáváme s Krnovem jako s existujícím.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "P OZNÁVÁME K RNOVSKO Obyvatelstvo a sídla. O BYVATELSTVO A SÍDLA Otázky pro začátek Ve kterém století se podle Vás setkáváme s Krnovem jako s existujícím."— Transkript prezentace:

1 P OZNÁVÁME K RNOVSKO Obyvatelstvo a sídla

2 O BYVATELSTVO A SÍDLA Otázky pro začátek Ve kterém století se podle Vás setkáváme s Krnovem jako s existujícím městem? Co mělo za následek, že během roku 1930 – 1950 měla populace úbytek téměř 17 tisíc obyvatel? Kolik obyvatel má největší město na území? Znáte nějaké polská města v blízkosti?

3 O BYVATELSTVO V roce 2011 žilo na území obyvatel. Porovnej SO ORP Krnov, Bruntál a Rýmařov z hlediska počtu obyvatel. RokPočet obyvatelRokPočet obyvatel

4 O BYVATELSTVO Hustota zalidnění je 70 obyv./km 2. Na prvním místě Krnov, na posledním Heřmanovice. Z hlediska věkové struktury převažuje starší populace. Největším městem je Krnov s 24 tisíci obyvatel. Druhé největší město nepřesahuje hodnotu 4 tisíc obyvatel.

5 S ÍDLA

6 Jediným větším sídlem v mikroregionu je Krnov. Mikroregion Krnovsko má celkem 25 obcí. obecpočet obyvatelrozlohahustota zalidnění Krnov km obyv./ km 2 Město Albrechtice km 2 54 obyv./ km 2 Jindřichov km 2 43 obyv./ km 2 Brantice km 2 48 obyv./ km 2 Zátor km 2 60 obyv./ km 2

7 S ÍDLA

8 S ÍDLA – POLSKÉ POHRANIČÍ Prudnik – partnerské město Krnova od roku 2000 – historie sahá do 13. století – leží v oblasti Opavské hory – 23 tisíc obyvatel Glubczyce – partnerské město Krnova od roku 2001 – krnovsko - hlubčické knížectví – 13 tisíc obyvatel – dynamický rozvoj

9 S ÍDLA – POLSKÉ POHRANIČÍ

10 O BYVATELSTVO A SÍDLA Otázky na závěr Jaká je hustota zalidnění Krnovska? Kolik obcí v mikroregionu má více než tisíc obyvatel? Je Krnov největší i rozlohou? Kdy se Prudnik a Glubczyce staly partnerskými městy?

11 DĚKUJI ZA POZORNOST


Stáhnout ppt "P OZNÁVÁME K RNOVSKO Obyvatelstvo a sídla. O BYVATELSTVO A SÍDLA Otázky pro začátek Ve kterém století se podle Vás setkáváme s Krnovem jako s existujícím."

Podobné prezentace


Reklamy Google