Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

PŘÍJEM INFORMACÍ Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "PŘÍJEM INFORMACÍ Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním."— Transkript prezentace:

1 PŘÍJEM INFORMACÍ Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. 1

2 POČÍTAČ elektronické zařízení zpracovává informace pomocí předem vytvořeného programu osobní počítač, notebook Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. 32

3 HARDWARE technické vybavení počítače základní části: základní deska – procesor, operační paměť základní deska – procesor, operační paměť pevný disk pevný disk elektrický zdroj elektrický zdroj CD-ROM mechanika CD-ROM mechanika Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. 4

4 HARDWARE základní části: monitor monitor klávesnice klávesnice počítačová myš počítačová myš tiskárna tiskárna Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. 6 5

5 SOFTWARE programové vybavení počítače Word – textový editor Word – textový editor Excel – tabulkový editor Excel – tabulkový editor počítačové hry počítačové hry Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. 7

6 TISK mechanické rozmnožování textů nebo obrázků 1. knihtisk /1448 Johannes Gutenberg tiskárna jehličková, inkoustová, laserová jehličková, inkoustová, laserová Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. 9 8

7 FAX zařízení pro přenos obrazu pomocí telefonní linky Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. 10 U č ební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpo č tem Č eské republiky.

8 FAX 1.fax čte psaný text nebo obrázek z papíru 2.přečtené pošle pomocí telefonní linky na druhý faxový přístroj 3.druhý fax přijme zprávu 4.vytiskne její kopii na papír nebo ji uchová elektronicky Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

9 RÁDIO telekomunikační zařízení pro přenos zvuku na větší vzdálenost zvuk se šíří díky vysokofrekvenční elektromagnetické vlně a je zachycen anténou rádia Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. 11 U č ební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpo č tem Č eské republiky.

10 RÁDIOVÝ PŘENOS ZVUKU 12 Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

11 RÁDIO každá rozhlasová stanice má jinou frekvenci nejznámější rozhlasové stanice: Rádio Blaník Rádio Blaník Country rádio Country rádio Evropa 2 Evropa 2 Frekvence 1 Frekvence 1 Rádio Impuls Rádio Impuls Český rozhlas Český rozhlas Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. 13 U č ební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpo č tem Č eské republiky.

12 TELEVIZE telekomunikační zařízení pro přenos zvuku a obrazu umožňuje sledovat události z celého světa významný šiřitel informací a zábavy Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky U č ební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpo č tem Č eské republiky.

13 TELEVIZE nejznámější rozhlasové stanice: ČT1, ČT2, ČT24, ČT4 ČT1, ČT2, ČT24, ČT4 TV Nova, Nova Cinema TV Nova, Nova Cinema Prima TV, Prima Cool Prima TV, Prima Cool TV Barrandov TV Barrandov Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. 16 U č ební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpo č tem Č eské republiky.

14 TELEVIZE lze k ní připojit: videokameru videokameru DVD přehrávač DVD přehrávač digitální fotoaparát digitální fotoaparát Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky U č ební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpo č tem Č eské republiky.

15 TELEFON telekomunikační zařízení pro přenos hovoru největší výrobci mobilů: Alcatel, LG, Motorola, Alcatel, LG, Motorola, Nokia, Samsung, Sony Nokia, Samsung, Sony Ericsson a Apple Ericsson a Apple nejznámější operátoři: nejznámější operátoři: O 2, T-mobile, Vodafone O 2, T-mobile, Vodafone Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky U č ební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpo č tem Č eské republiky.

16 Použité obrázky: obr.č.1- Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 Generic license obr.č.2- Volně šiřitelné obr.č.3, 5, 6, 9, 14, 17, 19, 20 - Vlastní archiv autorky obr.č.4- Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 Generic license obr.č.7- Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license obr.č.8- Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license obr.č Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license obr.č Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license obr.č.12- Volně šiřitelné Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

17 Použité obrázky: obr.č Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license obr.č Volně šiřitelné obr.č.16- da,_Nova.jpg da,_Nova.jpg da,_Nova.jpg Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license obr.č.18- B5%D1%85%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0_02.JPG B5%D1%85%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0_02.JPG B5%D1%85%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0_02.JPG Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

18 Použitá literatura: BRADÁČ, Jan. KOLÁŘ, Miroslav a kol. Přírodověda pro 5. ročník. ČLOVĚK A TECHNIKA. Všeň: Nakladatelství ALTER, ISBN s. 36 – 44. Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.


Stáhnout ppt "PŘÍJEM INFORMACÍ Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním."

Podobné prezentace


Reklamy Google