Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Přírodovědné školní portfolio Přírodovědné školní portfolio ZŠ a MŠ Lipovec.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Přírodovědné školní portfolio Přírodovědné školní portfolio ZŠ a MŠ Lipovec."— Transkript prezentace:

1 Přírodovědné školní portfolio Přírodovědné školní portfolio ZŠ a MŠ Lipovec

2 Stručný obsah Projekt environmentální výchovy pro 1. stupeň Projekt environmentální výchovy pro 1. stupeň Vycházka do přírody aneb hra o nejbystřejšího přírodovědce 3.třída Vycházka do přírody aneb hra o nejbystřejšího přírodovědce 3.třída Projekty environmentální výchovy pro 2.stupeň Projekty environmentální výchovy pro 2.stupeň Mapování ekosystémů severní části Moravského krasu ( 8. třída ) Mapování ekosystémů severní části Moravského krasu ( 8. třída ) Vše o lese najdeš v lese (7. třída ) Vše o lese najdeš v lese (7. třída ) Moje obec (6. třída ) Moje obec (6. třída ) Přírodní památka Černá skála ( 6. a 9. třída ) Přírodní památka Černá skála ( 6. a 9. třída ) Cyklistická expedice ( 9. třída ) Cyklistická expedice ( 9. třída ) Herbář (5.třída ) Herbář (5.třída ) Ptáci u krmítka ( 9.třída, 2. a 3. třída ) Ptáci u krmítka ( 9.třída, 2. a 3. třída ) Zvolené regionální téma Zvolené regionální téma Invazní rostliny a živočichové Invazní rostliny a živočichové

3 Hra o nejbystřejšího přírodovědce Vycházka je pojata jako hra spojená s hledáním a plněním úkolů na devíti stanovištích. Trasa je značena fáborky červené barvy, místo s úkoly dohodnutou značkou a fáborky modré barvy. Vycházka je pojata jako hra spojená s hledáním a plněním úkolů na devíti stanovištích. Trasa je značena fáborky červené barvy, místo s úkoly dohodnutou značkou a fáborky modré barvy. Lístečky s úkoly může učitel na trase ukrýt pod kámen, do trávy, strniště, keře nebo ke stromu. Lístečky s úkoly může učitel na trase ukrýt pod kámen, do trávy, strniště, keře nebo ke stromu. Žáci po celou dobu vycházky chodí pod dozorem učitele společně. Žáci po celou dobu vycházky chodí pod dozorem učitele společně. Každý účastník hry před odchodem od školy dostane kartičku, do které zaznamenává plnění úkolů na jednotlivých stanovištích. Pokud na stanovišti najde ukrytý úkol, připíše mu učitel jeden bod na kartičku. Žáci po trase zároveň sbírají kvetoucí rostliny. Po příchodu do školy je vylisují a společně vytvoří herbář. K dispozici mají lupu, atlasy rostlin a učebnice přírodovědy. Každý účastník hry před odchodem od školy dostane kartičku, do které zaznamenává plnění úkolů na jednotlivých stanovištích. Pokud na stanovišti najde ukrytý úkol, připíše mu učitel jeden bod na kartičku. Žáci po trase zároveň sbírají kvetoucí rostliny. Po příchodu do školy je vylisují a společně vytvoří herbář. K dispozici mají lupu, atlasy rostlin a učebnice přírodovědy.

4 Start vycházky

5 Práce na stanovištích

6 Mapování ekosystémů severní části Moravského krasu


Stáhnout ppt "Přírodovědné školní portfolio Přírodovědné školní portfolio ZŠ a MŠ Lipovec."

Podobné prezentace


Reklamy Google