Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

OCHRANA PŘÍRODY V KLADENSKÉM REGIONU II. ROČNÍKY - 17.10. 2007 tř. učitelky: II.A Jana Doskočilová II.A Jana Doskočilová II.B Pavla Balejová II.C Iveta.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "OCHRANA PŘÍRODY V KLADENSKÉM REGIONU II. ROČNÍKY - 17.10. 2007 tř. učitelky: II.A Jana Doskočilová II.A Jana Doskočilová II.B Pavla Balejová II.C Iveta."— Transkript prezentace:

1

2

3 OCHRANA PŘÍRODY V KLADENSKÉM REGIONU II. ROČNÍKY - 17.10. 2007 tř. učitelky: II.A Jana Doskočilová II.A Jana Doskočilová II.B Pavla Balejová II.C Iveta Tomíčková

4 PŘÍPRAVA PROJEKTU  V hodinách prvouky a českého jazyka jsme děti seznámily s ohroženými a chráněnými druhy rostlin a živočichů. Vysvětlili jsme si příčiny jejich ohrožení a dopad lidské činnosti na stav přírody.  Společně jsme prošli naučnou stezku ohrožených druhů ptactva, kterou připravili v budově naší školy žáci 4. ročníku, a kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí o 19 druzích ohroženého ptactva na Kladensku.

5 PŘÍRODOVĚDNÁ VYCHÁZKA  Ve středu 17.10. 2007 jsme uspořádaly pro děti procházku lesoparkem Bažantnice přes umělou přírodní nádrž na Lidickém potoce.

6 UMĚLÁ PRŮTOČNÁ NÁDRŽ NA LIDICKÉM POTOCE

7

8

9  Vybaveny atlasy stromů jsme dětem vysvětlily základní poznávací znaky těchto dřevin: javor babyka, dub šípák a jeřáb muk. Během vycházky nám děti nanosily velké množství listů stromů.  Většinou to bohužel byly listy jiných druhů (dub letní a javor mléč). V této lokalitě se nám nepodařilo hledané druhy stromů nalézt.

10 FROTÁŽ KŮRY STROMŮ  Vycházku jsme využili i ke sledování změn listnatých stromů v závislosti na počasí a k výtvarným aktivitám, kdy děti vytvářely frotáž kůry sledovaných stromů.

11

12 Přestože se nám nepodařil hlavní cíl dnešní vycházky – najít a zmapovat ohrožené druhy stromů, dětem se vycházka moc líbila a hned druhý den přinesla Kačka Štamfestová ze II.C vylisovaný list javoru babyka, který našla na Vinařické horce během jiné školní akce. Přestože se nám nepodařil hlavní cíl dnešní vycházky – najít a zmapovat ohrožené druhy stromů, dětem se vycházka moc líbila a hned druhý den přinesla Kačka Štamfestová ze II.C vylisovaný list javoru babyka, který našla na Vinařické horce během jiné školní akce.

13 POKRAČOVÁNÍ PROJEKTU  Během zimních měsíců se s dětmi budeme zabývat přezimováním dravců a obojživelníků a zúčastníme se připravované ukázky živých dravců.

14


Stáhnout ppt "OCHRANA PŘÍRODY V KLADENSKÉM REGIONU II. ROČNÍKY - 17.10. 2007 tř. učitelky: II.A Jana Doskočilová II.A Jana Doskočilová II.B Pavla Balejová II.C Iveta."

Podobné prezentace


Reklamy Google