Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Přijímací pohovor nanečisto

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Přijímací pohovor nanečisto"— Transkript prezentace:

1 Přijímací pohovor nanečisto

2 Tato prezentace vznikla v rámci projektu „Systém kariérového poradenství pro studenty vysokých škol v Plzeňském kraji“ (CZ.1.07/2.2.0/ ), který je realizován v letech Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociální fondu a státního rozpočtu České republiky.

3 Přijímací pohovor nanečisto
Stále více studentů si uvědomuje, že čas je drahý a utíká rychle. Není nic těžšího, než vstoupit do konkurenčního boje na pracovním trhu nepřipraven.

4 Přijímací pohovor nanečisto
Informační a poradenské centrum ZČU nabízí studentů možnost vyzkoušet si přijímací pohovor nanečisto. Požádali jsme o spolupráci několik personalistů z významných českých i mezinárodních firem a nabízíme studentům možnost nácviku pohorovu.

5 Přijímací pohovor nanečisto
Přihlášení k pohovoru nanečisto probíhá prostřednictvím elektronického dotazníku. Student vyplní jednoduchý formulář, přiloží životopis a motivační dopis. Systém mu nabídne vhodné termíny, ze kterých si může vybrat.

6 Jak se správně připravit?
Způsob, jakým svůj materiál (životopis, průvodní dopis, další přílohy) vyvedete, je čistě na Vaší fantazii. Použijte reprezentativní desky či jiný způsob vazby. Obálka by měla obsah chránit tak, aby tento po absolvování poštovní přepravy, stále ještě fungoval tak, jak má. Na obálku napište adresu a jméno příjemce velice úhledně a ne příliš nápadně, zde se vyplatí určitá umírněnost. Držte se staré moudré zásady "Komu chybí temperament, použije ornament". Ale pokud pošlete CV spolu s průvodní dopisem jen tak v obálce a budou čisté, neomaštěné od kolegovy sekané, tak si myslím, že to taky stačí.

7 Jak se správně připravit?
Naplánujte si cestu, aby nedošlo k tomu, že se opozdíte. To by mohlo vyvolat nervozitu na Vaší straně a pohovor by nemusel dopadnout úspěšně. Informujte se o důležitých faktech, jako je přehled o oboru a prostředí, v němž firma podniká, její konkurence, přibližný počet zaměstnanců atd. Snažte se získat informace nejen o konkrétní společnosti a nabízené pozici, ale rozhlédněte se i po pracovním prostředí, podívejte se na vybavení kanceláře a pochopitelně na lidi, kteří se po firmě pohybují. Většina společností má určitá pravidla komunikace a chování (např. oslovování mezi zaměstnanci) - všímejte si jich.

8 Jak se správně připravit?
Zjistěte si, jak se firma prezentuje např. na internetu, informačními a reklamními materiály. Vnímejte, jak na Vás zapůsobí přijetí, první kontakt na recepci, celková atmosféra, průběh jednání a podobně. Předem si připravte dotazy, abyste pak nebyli zaskočeni, až k nim budete vyzváni. Správně se oblečte a upravte, protože tato skutečnost ovlivňuje, jak budete Vaším partnerem vnímáni, působí na utváření jeho prvního dojmu. Mimika a gestikulace by měla být přirozená, neuhýbejte očima. Také podání ruky by mělo být doprovázeno pevným stiskem (nikoliv bolestivým nebo způsobem "leklé ryby"). Pro případ potřeby mějte připravený kontakt na někoho, kdo o Vás může podat potenciálnímu zaměstnavateli kladné reference. S úsměvem jde všechno lépe a to platí i pro tak důležité skutečnosti, jako je přijímací pohovor ve firmě či interview v personální agentuře.

9 Informační a poradenské centrum ZČU
Kontakt Informační a poradenské centrum ZČU Jungmannova 3, Plzeň Tel.:


Stáhnout ppt "Přijímací pohovor nanečisto"

Podobné prezentace


Reklamy Google