Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Elektřina vyrábí teplo Fyzika. Fyzika Elektřina vyrábí teplo Když drátem prochází proud, drát se zahřívá. V tepelných spotřebičích je odporový drát. Když.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Elektřina vyrábí teplo Fyzika. Fyzika Elektřina vyrábí teplo Když drátem prochází proud, drát se zahřívá. V tepelných spotřebičích je odporový drát. Když."— Transkript prezentace:

1 Elektřina vyrábí teplo Fyzika

2 Fyzika Elektřina vyrábí teplo Když drátem prochází proud, drát se zahřívá. V tepelných spotřebičích je odporový drát. Když jím prochází proud, drát se zahřeje.

3 Fyzika Elektřina vyrábí teplo V žárovce je tenký odporový drát. Když jím prochází proud rozžhaví se do žluta. Tím svítí. Z žárovky je vyčerpán vzduch. Jinak by vlákno při rozžhavení shořelo.

4 Fyzika Elektřina vyrábí teplo Když do obvodu zapojíme obyčejný drát a odporový drát, zahřeje se odporový drát více

5 Fyzika Elektřina vyrábí teplo Některé tepelné spotřebiče mají v sobě termostat. Ten vypne proud, když je teplota příliš vysoká. Když se teplota sníží, termostat proud zase zapne. Termostat má knoflík. Tím se dá nastavit teplota, jakou chceme.

6 Fyzika Elektřina vyrábí teplo Zapnuté tepelné spotřebiče nesmí zůstat bez dozoru. Tepelné spotřebiče nesmíme nechávat u hořlavých věcí.

7 Fyzika Elektřina vyrábí teplo Jak šetříme el. energii: Malý hrnec dáme na malou plotýnku. Hrnce musí mít rovné dno. Hrnce přikrýváme pokličkou. Když se voda silně vaří, zmírníme teplotu vařiče.

8 Fyzika Elektřina vyrábí teplo MÁLO Který vodič se zahřeje HODNĚ a který MÁLO? HODNĚ

9 Fyzika Elektřina vyrábí teplo HORKÁ Která je HORKÁ a která TEPLÁ? TEPLÁ

10 Fyzika Elektřina vyrábí teplo ŠPATNĚ Hospodaří se zde s elektrickou energií DOBŘE nebo ŠPATNĚ?

11 Fyzika Elektřina vyrábí teplo DOBŘE Hospodaří se zde s elektrickou energií DOBŘE nebo ŠPATNĚ?

12 Fyzika Elektřina vyrábí teplo ŠPATNĚ Hospodaří se zde s elektrickou energií DOBŘE nebo ŠPATNĚ?

13 Fyzika Elektřina vyrábí teplo DOBŘE Hospodaří se zde s elektrickou energií DOBŘE nebo ŠPATNĚ?


Stáhnout ppt "Elektřina vyrábí teplo Fyzika. Fyzika Elektřina vyrábí teplo Když drátem prochází proud, drát se zahřívá. V tepelných spotřebičích je odporový drát. Když."

Podobné prezentace


Reklamy Google