Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Odpor Fyzika. Fyzika Odpor Když je v obvodu drát s velkým odporem, prochází obvodem malý proud. Dobré vodiče (měď, hliník, zlato, stříbro) mají malý odpor.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Odpor Fyzika. Fyzika Odpor Když je v obvodu drát s velkým odporem, prochází obvodem malý proud. Dobré vodiče (měď, hliník, zlato, stříbro) mají malý odpor."— Transkript prezentace:

1 Odpor Fyzika

2 Fyzika Odpor Když je v obvodu drát s velkým odporem, prochází obvodem malý proud. Dobré vodiče (měď, hliník, zlato, stříbro) mají malý odpor. Špatné vodiče (železo, tuha) mají velký odpor.

3 Fyzika Odpor Čím delší vodič, tím větší odpor.

4 Fyzika Odpor Čím tenčí vodič, tím větší odpor.

5 Fyzika Odpor V obvodu se nejvíce zahřívají dráty, které mají největší odpor. Takovým drátům říkáme odporové – používají se v tepelných spotřebičích.

6 Fyzika Odpor Který vodič má MENŠÍ a který VĚTŠÍ ODPOR? MENŠÍ ODPORVĚTŠÍ ODPOR

7 Fyzika Odpor Všechny tyto dráty jsou ze železa. Připiš k nim číslice 1– 4 podle toho jaký mají odpor. 1 – nejmenší 4 – největší 1 2 3 4

8 Fyzika Odpor Který vodič se ZAHŘÍVÁ a který NEZAHŘÍVÁ? ZAHŘÍVÁNEZAHŘÍVÁ


Stáhnout ppt "Odpor Fyzika. Fyzika Odpor Když je v obvodu drát s velkým odporem, prochází obvodem malý proud. Dobré vodiče (měď, hliník, zlato, stříbro) mají malý odpor."

Podobné prezentace


Reklamy Google