Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ZEMĚDĚLSTVÍ obilniny  Druhy:ječmen obecný,kukuřice setá,oves setý a pšenice jednozrná…  Obilniny v hospodářství:Obilniny jsou rostliny poměrně nenáročné,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ZEMĚDĚLSTVÍ obilniny  Druhy:ječmen obecný,kukuřice setá,oves setý a pšenice jednozrná…  Obilniny v hospodářství:Obilniny jsou rostliny poměrně nenáročné,"— Transkript prezentace:

1

2 ZEMĚDĚLSTVÍ

3 obilniny  Druhy:ječmen obecný,kukuřice setá,oves setý a pšenice jednozrná…  Obilniny v hospodářství:Obilniny jsou rostliny poměrně nenáročné, rostou v různých podmínkách a poskytují vysoké výnosy. Jejich plody - obiloviny - lze kromě toho dlouho skladovat, vytvářet zásoby a obchodovat s nimi. Proto hrály obilniny v lidské historii velmi významnou úlohu jak při přechodu od sběračství a lovectví k usedlému zemědělství, tak také při vzniku obchodu a měst.

4 půda  Druhy: 1.Lehké půdy-písčité propustí vodu,vzduch,nezadrží živiny  2.Středně těžké-hlinité propustí vodu,vzduch,zadrží živiny  3. Těžké-jílovité zadržuje-nepropustí- vodu vzdychvyužití-keramika 4.kamenitá-lesní 20% skeletu (kamenů)

5 zelenina  Plodová - tykvovité druhy, jako okurky, melouny, rajčata, lilek  kořenová- mrkev, řepa, celer, tuřín, ředkvička, křen  listová- salát, chřest, celer, zelí, špenát  lusková- hrách, fazole, čočka, sója  cibulová- čeleď liliovitých, cibule, česnek, pórek  košťálová - brukvovité druhy, zelí, kapusta, květák, brokolice  kořeninová - řazená i podle názvu mezi koření, patří sem majoránka, kmín, kopr, fenykl  Zelenina je v potravě důležitým zdrojem vitamínů, minerálních látek, vlákniny a dalších prospěšných látek. Některé její druhy se využívají v gastronomii jako koření ve fytoterapii jako léčivky.  Zelenina je v potravě důležitým zdrojem vitamínů, minerálních látek, vlákniny a dalších prospěšných látek. Některé její druhy se využívají v gastronomii jako koření nebo ve fytoterapii jako léčivky.

6 Živočišná výroba  V zemědělských podnicích (družstvech) se zaměřením na živočišnou produkci se chovají zvířata jednoho druhu (zpravidla i stejného plemene. Pokud se v rámci podniku chová více druhů zvířat, děje se to obvykle ve vícero budovách (jako drůbežárna, vepřín, krav ín, hřebčín a podobně), většinou ve specializovaných chovech.  Na mechanizaci živočišné výroby se používají dopravníky,dojírny a krmné vozy

7 Farma  Statek (cizím slovem farma) je základní hospodářskou jednotkou v zemědělství. Je v něm umístěn chov hospodářských zvířat a v okolí statku se rozprostírají ohraničené pozemky, které slouží k výběhudobytka a pěstování plodin. zemědělstvíhospodářských zvířatdobytkaplodinzemědělstvíhospodářských zvířatdobytkaplodin


Stáhnout ppt "ZEMĚDĚLSTVÍ obilniny  Druhy:ječmen obecný,kukuřice setá,oves setý a pšenice jednozrná…  Obilniny v hospodářství:Obilniny jsou rostliny poměrně nenáročné,"

Podobné prezentace


Reklamy Google