Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Rozdíly v pravidlech silničního provozu v Rakousku.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Rozdíly v pravidlech silničního provozu v Rakousku."— Transkript prezentace:

1 Rozdíly v pravidlech silničního provozu v Rakousku.

2 Nejvyšší dovolená rychlost jízdy: Vozidla bez omezení - v obci 50 km/h - v pěších a obytných zónách a kolem stojící tramvajekrokem (4 km/h) -mimo obec100 km/h - od 22.00 do 5.00 hod110 km/h Vozidla s omezenímisilnicedálnice motorová vozidla nad 3,5 t 70 80 souprava s přívěsem nad 750 kg 60 70 autobusy 80 100 do 3,5t s přívěsem do 750 kg 100 100 do 3,5t s přívěsem nad 750 kg 80 100 přeprava více než 8 žáků 80 100 velkokapacitní přeprava zvířat 50 80 Omezení platná v obci i mimo obec vozidla přepravující dlouhý náklad50 motokola (mopedy)40 vozidla při vlečení pomocí vlečné osy40 vlečená vozidla na laně nebo na tyči30 invalidní motorová vozidla, přepravní vozíky a samojízdné pracovní stroje30

3 Tramvaj má přednost na křižovatce nerozlišené značkami i když přijíždí zleva. Tramvaj má přednost i když přijíždí zleva ze středu kruhového objezdu. Kolejové vozidlo nemá přednost v jízdě vůči vozidlům s předností v jízdě, při odbočování vlevo před protijedoucími vozidly jedoucími přímo nebo odbočujícími vpravo a při vyjíždění z míst mimo silnici, např. z vozoven.

4 V kruhovém objezdu se jezdí v pravém jízdním pruhu, levý slouží k předjíždění, při souběžné jízdě nebo k objetí překážky. Platí ustanovení o přednosti vozidel přijíždějících zprava, pokud není křižovatka s kruhovým objezdem rozlišena dopravními značkami.

5 Na křižovatkách řízených světelnou signalizací je používán zelený přerušovaný světelný signál. Dopravní značka „Odbočování tramvají“ nad vozovkou upozorňuje řidiče, že tramvaj bude na křižovatce odbočovat na žluté nebo červené světlo.

6 Jedou-li na pozemních komunikacích mimo obec vozidla s větší celkovou délkou, tj. nákladní automobily a autobusy, musí za každým takovým druhým vozidlem řidič třetího podobného vozidla zachovávat vzdálenost nejméně 50 m. Jedná-li se o motorová vozidla s přívěsy, musí být udržována vzdálenost nejméně 50 m mezi všemi těmito vozidly.

7 Zastavení je zakázáno oproti naší úpravě zejména v těchto případech: - na hlavních vozovkách v obcích, pokud může být vozidlo odstaveno na vedlejší vozovce - v úseku 15 m před a za dopravní značkou označující zastávku prostředku hromadné přepravy osob v průběhu pracovní doby - na silnicích pro autobusy - před rampami určenými pro tělesně postižené osoby - na uzavřených plochách

8 Mimo jiné je zakázáno otáčení vozidel v úseku označeném dopravními značkami: - zákaz odbočování vlevo - přikázaný směr jízdy, dále v hustém silničním provozu a na hlavních silnicích v obcích s výjimkou řízených křižovatek

9 Pokud zastaví označený školní autobus pro nástup a výstup dětí a má zapnuta přerušovaná červená a žlutá světla, nesmí být předjížděn řidičem jedoucím ve stejném směru (musí zastavit).

10 Na silnicích, které jsou označeny dopravní značkou upravující přednost v jízdě – trojúhelník se symbolem poštovní trubky, mají přednost v jízdě žluté autobusy Rakouské pošty.

11 Na horských silnicích, kde je obtížné míjení vozidel, musí obě vozidla zastavit a řidič, pro kterého je to jednodušší vzhledem k rozměrům vozidla nebo dopravní situaci, vycouvá na rozšířené místo.

12 V zimním období je na horských silnicích povinné použití sněhových řetězů. Hloubka dezénu pneumatik musí být nejméně 4 mm.

13 Maximální hmotnost soupravy nesmí překročit 38 t. Maximální délka je stanovena na 16 m.

14 Silnice vyhrazená pro autobusy linkové dopravy, pro vozidla taxi a záchranné služby. Jízdní pruh pro autobusy. Vyhrazenou silnici i jízdní pruh smí použít jen vozidla linkové dopravy, taxi a záchranné služby. Není určen pro zájezdové autobusy.

15 Příkaz k otočení vozidla.Spolková silnice bez přednosti v jízdě.

16 Slepá ulice.Pouliční svítilny, které nesvítí celou noc.


Stáhnout ppt "Rozdíly v pravidlech silničního provozu v Rakousku."

Podobné prezentace


Reklamy Google