Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_32_INOVACE_ 16_ Místo, kde žijeme Dopravní značky (SADA ČÍSLO 2)

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_32_INOVACE_ 16_ Místo, kde žijeme Dopravní značky (SADA ČÍSLO 2)"— Transkript prezentace:

1

2 VY_32_INOVACE_ 16_ Místo, kde žijeme Dopravní značky (SADA ČÍSLO 2)

3 INFORMACE PRO UČITELE Jméno autora výukového materiálu: Mgr. Lenka Červinková Datum (období), ve kterém byl VM vytvořen: únor 2012 Ročník, pro který je VM určen: 1.– 6. ročník ZŠ speciální (možno použít i pro žáky starší – opakování probraného učiva) Vzdělávací obor: Člověk a jeho svět Učivo: dopravní výchova – dopravní značky Metodické poznámky: Výukový materiál slouží k vysvětlení tématu dopravní výchova. Hravou a názornou formou vysvětluje žákům učivo, zároveň slouží jako pomůcka pro následné procvičení daného tématu. Použité zdroje: DVD 320 000x obrázky – Terasoft, MS Powerpoint, kliparty MS Office

4 Klikni na dopravní značku na následující straně a dozvíš se více.

5 hh DOPRAVNÍ ZNAČKY

6 Ahoj kamarádi! Dnes si společně s Matějem a Luckou povíme o tom, jaké známe dopravní značky. Dobře poslouchejte, čeká nás další povídání.

7 Prosím tě, Emile, můžeš mi pomoci? Když jsme šli s Matějem do školy, viděla jsem cestou mnoho dopravních značek, ale vůbec se v nich nevyznám. Co znamenají dopravní značky a k čemu slouží? Dobře Lucko. Zavolej Matěje a jdeme na další vyprávění. Tentokráte o dopravních značkách. Klikněte na žluté tlačítko.

8 Dopravní značky jsou důležité pro řidiče, cyklisty i chodce. S jejich pomocí není na silnicích takový zmatek a pomáhají k tomu, aby bylo méně dopravních nehod. Dopravní značky rozdělujeme do 4 skupin. Jsou to zákazové dopravní značky, příkazové dopravní značky, výstražné dopravní značky a informativní dopravní značky.

9 ZÁKAZOVÉ DOPRAVNÍ ZNAČKY PŘÍKAZOVÉ DOPRAVNÍ ZNAČKY VÝSTRAŽNÉ DOPRAVNÍ ZNAČKY INFORMATIVNÍ DOPRAVNÍ ZNAČKY DOPRAVNÍ ZNAČKY A JEJICH ROZDĚLENÍ

10 ZÁKAZOVÉ DOPRAVNÍ ZNAČKY Zákazové dopravní značky dávají všem řidičům, cyklistům i chodcům zákazy nebo omezení. Zákazové dopravní značky jsou červené a mají kulatý tvar.

11 Zákaz vjezdu jízdních kol

12 Zákaz vstupu chodců

13 Zákaz vjezdu všech vozidel

14 PŘÍKAZOVÉ DOPRAVNÍ ZNAČKY Příkazové dopravní značky říkají řidičům, cyklistům i chodcům různé příkazy. Mají kulatý tvar a modrou barvu.

15 Přikázaný směr jízdy

16 Kruhový objezd

17 Stezka pro chodce

18 Konec stezky pro chodce

19 Stezka pro cyklisty

20 Konec stezky pro cyklisty

21 Stezka pro chodce a cyklisty

22 Konec stezky pro chodce a cyklisty

23 VÝSTRAŽNÉ DOPRAVNÍ ZNAČKY Výstražné dopravní značky upozorňují na místa, kde nám hrozí nebezpečí a kde musíme dávat větší pozor. Mají tvar červeného trojúhelníku.

24 Světelné signály (semafor)

25 Pozor, přechod pro chodce

26 Děti

27 Práce na silnici

28 Železniční přejezd se závorami

29 Cyklisté

30 INFORMATIVNÍ DOPRAVNÍ ZNAČKY Informativní dopravní značky nám říkají důležité informace.

31 Slepá ulice

32 Dálnice

33 Podchod

34 Parkoviště

35 Pěší zóna

36 TAK A JSME NA ÚPLNÉM KONCI NAŠEHO DNEŠNÍHO VYPRÁVĚNÍ. NASHLEDANOU PŘÍŠTĚ!!

37 POUŽITÉ ZDROJE: Použité obrázky: DVD 320 000x obrázky – Terasoft, multimedia s.r.o. Dopravní značky – kliparty MS Office Klauny nakreslila Bc. Milena Švermová.


Stáhnout ppt "VY_32_INOVACE_ 16_ Místo, kde žijeme Dopravní značky (SADA ČÍSLO 2)"

Podobné prezentace


Reklamy Google