Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Rozdíly v pravidlech silničního provozu v POLSKU.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Rozdíly v pravidlech silničního provozu v POLSKU."— Transkript prezentace:

1 Rozdíly v pravidlech silničního provozu v POLSKU

2 Nejvyšší povolená rychlost: v obci 60 km/h mimo obec - do 3,5 t90 km/h - os. automobily s přívěsem80 km/h - nákl. automobily nad 3,5 t70 km/h rychlostní jednoproudová komunikace -do 3,5 t100 km/h - motocykly90 km/h - os. automobily s přívěsem80 km/h - nákl. automobily nad 3,5 t70 km/h rychlostní dvouproudová komunikace - do 3,5 t110 km/h - motocykly90 km/h - os. automobily s přívěsem80 km/h - nákl. automobily nad 3,5 t70 km/h dálnice - do 3,5 t130 km/h os. automobily s přívěsem, nákladní aut. nad 3,5 t a autobusy80 km/h

3 Při souběžné jízdě křižovatkou na komunikaci se dvěma a více jízdními pruhy je zakázáno tyto pruhy měnit, tedy přejíždět z jednoho jízdního pruhu do druhého.

4 Křižovatkou je i křížení silniční komunikace s provozem motorových vozidel se stezkou pro cyklisty.

5 Označené školní autobusy mají přednost při výjezdu z označené zastávky před vozidly jedoucími ve stejném směru. Platí pro zastávky na silnici i mimo ni (tzv. v zálivu).

6 Chodec jdoucí po vozovce musí uvolnit místo přijíždějícímu vozidlu.

7 Děti, pohybující se po západu slunce na pozemních komunikacích mimo obec, musí po západu slunce používat oblečení s retroreflexivními prvky.

8 Na vyznačených přechodech pro chodce má přednost chodec, který již vstoupil na přechod.

9 Při předjíždění v podmínkách snížené viditelnosti – déšť, sněžení, šero stmívání apod. je řidič předjíždějícího vozidla povinen dávat krátké zvukové znamení.

10 Motocykly svítí celoročně, ostatní vozidla musí mít za jízdy celodenně rozsvícena potkávací světla v období od 1. října do 30 března.

11 Řidič má zakázáno používání mobilního telefonu za jízdy, pokud není vozidlo vybaveno sadou hands free.

12 Je přísně zakázáno používání i přepravování antiradarů.

13 Pod značkou parkoviště bývá umisťována dodatková tabulka „Parkování kolmo k okraji vozovky“. Při nesprávném parkování policie přímo nařizuje odtahy vozidel jako vozidlo překážející dopravě.

14 Pozor, přechod pro chodceNebezpečné stoupání Výstražné dopravní značky. Mají žlutou vnitřní plochu a používají poněkud odlišnou symboliku.

15 Povinnost zastavit vozidlo. Poškozená závora. Povinnost zastavit vozidlo. Silniční kontrola. Povinnost zastavit vozidlo. Poškozená signalizace. Zákazové dopravní značky.

16 Místa častých nehod s chodci.Místa častých nehod mezi vozidly. Informativní dopravní značky provozní. Tyto dodatkové tabulky se používají se značkou „Jiné nebezpečí“.

17 Informativní dopravní značky směrové. Čísla dálnic a silnic jsou bílá na červeném podkladu.

18 Výjezd z dálnice. Číslo nad čarou představuje běžný kilometr dálnice, pod čarou vzdálenost od tabule k výjezdu.

19 Směrová tabule na silnici.

20 Dohled na silniční provoz provádí Policie, Polsko již zavedlo bodový systém.

21 Řidič silničního motorového vozidla, který je zastaven Policií je povinen: - zastavit vozidlo - položit ruce na volant a nevystupovat - na příkaz vypnout motor a rozsvítit výstražná světla - spolucestující mohou vystoupit jen se svolením policisty


Stáhnout ppt "Rozdíly v pravidlech silničního provozu v POLSKU."

Podobné prezentace


Reklamy Google