Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ÚČEL AUTOMATIZACE (c) 1999. Tralvex Yeap. All Rights Reserved.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ÚČEL AUTOMATIZACE (c) 1999. Tralvex Yeap. All Rights Reserved."— Transkript prezentace:

1 ÚČEL AUTOMATIZACE (c) Tralvex Yeap. All Rights Reserved

2 DŮVODY AUTOMATIZACE VYNUCENÁ AUTOMATIZACE
A) POTŘEBUJEME VYŘADIT ČLOVĚKA Z PROCESU, PROTOŽE JEHO BEZPROSTŘEDNÍ PŘÍTOMNOST PRO NĚHO PŘEDSTAVUJE NEBEZPEČÍ. B) POTŘEBUJEME VYŘADIT ČLOVĚKA Z URČITÉHO PROCESU PROTOŽE JEHO ČINNOST JE PŘÍČINOU CHYB. C) POTŘEBUJEME VYŘADIT ČLOVĚKA Z URČITÉHO PROCESU PROTOŽE JEHO PŘÍMÁ ÚČAST MU ZPŮSOBUJE FYZICKOU ÚNAVU NEBO NA NĚHO PŮSOBÍ PROCES JINAK NEPŘÍJEMNĚ. D) POTŘEBUJEME VYŘADIT ČLOVĚKA Z URČITÉHO PROCESU PROTOŽE ČLOVĚK NENÍ SCHOPEN VYKONÁVAT POTŘEBNOU ČINNOST Z HLEDISKA RYCHLOSTI, PŘESNOSTI, ROZSAHU NEBO JINÝCH PŘÍČIN. E) POTŘEBUJEME VYŘADIT ČLOVĚKA Z URČITÉHO PROCESU PROTO, ŽE AUTOMATICKÉ ŘÍZENÍ VYKONÁ POŽADOVANÉ ÚKONY S VYŠŠÍ JAKOSTÍ NEŽ ČLOVĚK F) MUSÍME POUŽÍT AUTOMATICKÉ ZAŘÍZENÍ, PROTOŽE V URČITÉM PŘÍPADĚ NENÍ NEBO NEMŮŽE BÝT PŘÍTOMEN ČLOVĚK, KTERÝ BY MOHL POŽADOVANÉ ČINNOSTI VYKONÁVAT

3 DŮVODY AUTOMATIZACE II. EKONOMICKÉ HLEDISKO
A) POUŽITÍ AUTOMATICKÉHO ZAŘÍZENÍ PŘEDSTAVUJE SNÍŽENÍ VÝROBNÍCH NÁKLADŮ B) POUŽITÍ AUTOMATIZAČNÍHO ZAŘÍZENÍ PŘEDSTAVUJE SNÍŽENÍ REŽIJNÍCH NÁKLADŮ C) POUŽITÍ AUTOMATICKÉHO ZAŘÍZENÍ UMOŽŇUJE ZVÝŠENÍ PRODUKTIVITY PRÁCE A OBJEMU VÝROBY D) POUŽITÍ AUTOMATIZACE DOVOLUJE ZKRÁCENÍ PRŮBĚŽNÉ DOBY VÝVOJE A VÝROBY. E) POUŽITÍ AUTOMATIZACE UMOŽŇUJE PRUŽNĚ REAGOVAT NA INDIVIDUÁLNÍ PŘÁNÍ ZÁKAZNÍKA. F) AUTOMATICKÉ ZAŘÍZENÍ POUŽITÉ VE VÝROBKU MU DODÁVÁ UŽITEČNÉ FUNKČNÍ VLASTNOSTI. G) AUTOMATIZACE ZÍSKÁVÁ FIRMĚ URČITOU KONKURENČNÍ VÝHODU H) AUTOMATIZACE UMOŽŇUJE REALIZOVAT FIRMĚ NADSTANDARDNÍ JAKOST.

4 DŮVODY AUTOMATIZACE II. JINÉ DŮVODY
A) AUTOMATIZACE BÝVÁ POUŽÍVÁNA ČASTO Z PRESTIŽNÍCH DŮVODŮ. B) AUTOMATIZACE ČASTO ZVYŠUJE POHODLÍ ČLOVĚKA. C) AUTOMATIZACE UMOŽŇUJE DODÁVAT ČLOVĚKU BEZPROSTŘEDNĚ ŘADU INFORMACÍ, KTERÉ MŮŽE POUŽÍT PRO SVOU POTŘEBU. D) AUTOMATIZACE STÁLE ČASTĚJI POMÁHÁ ZABEZPEČOVAT REALIZACI EKOLOGICKÉHO HLEDISKA. E) AUTOMATIZACE MŮŽE BÝT ZDROJEM A PŘEDMĚTEM ZÁBAVY.

5 SYSTÉMOVÝ PŘÍSTUP K AUTOMATIZACI
ZA SYSTÉMOVÝ PŘÍSTUP POVAŽUJEME ZPŮSOB MYŠLENÍ, ZPŮSOB ŘEŠENÍ PROBLÉMŮ ČI ZPŮSOB JEDNÁNÍ, PŘI NĚMŽ JSOU JEVY CHÁPÁNY KOMPLEXNĚ VE SVÝCH VNITŘNÍCH A VNĚJŠÍCH SOUVISLOSTECH.

6 SYSTÉMOVÝ PŘÍSTUP K AUTOMATIZACI
SYSTÉMOVÝ PŘÍSTUP SE UPLATŇUJE HLAVNĚ PŘI ŘEŠENÍ KOMPLIKOVANÝCH PROBLÉMŮ, KTERÉ ZASAHUJÍ DO NĚKOLIKA ROZLIČNÝCH OBORŮ LIDSKÉHO POZNÁNÍ A VĚDĚNÍ. AUTOMATIZACE JE PRÁVĚ TAKOVÝM PROBLÉMEM, PŘI KTERÉM JE NUTNO ŘEŠIT SOUČASNĚ ŘADU PROLÍNAJÍCÍCH SE DÍLČÍCH PROBLÉMŮ.

7 ŘEŠENÍ DÍLČÍCH PROBLÉMŮ
ZNALOSTI POTŘEB TRHU A VÝVOJE POŽADAVKŮ ZÁKAZNÍKŮ TECHNICKÉ PROBLÉMY TECHNOLOGICKÉHO PROCESU, KTERÝ SE AUTOMATIZUJE TECHNICKÉ PROBLÉMY AUTOMATIZAČNÍCH PROSTŘEDKŮ PROBLÉMY TECHNICKÉHO A PROGRAMOVÉHO VYBAVENÍ POUŽITÝCH POČÍTAČŮ SOCIÁLNÍ A PSYCHOLOGICKÉ PROBLÉMY DOPADU AUTOMATIZACE EKONOMICKÉ ASPEKTY AUTOMATIZACE ORGANIZAČNÍ PROBLÉMY PŘI ZAVÁDĚNÍ A VYUŽÍVÁNÍ AUTOMATIZACE PERSONÁLNÍ PROBLÉMY STAVEBNÍ ÚPRAVY STÁVAJÍCÍCH PROSTORŮ

8 DVA TYPICKÉ PŘÍPADY SYSTÉMOVÉHO PŘÍSTUPU
ANALÝZA PŘEDSTAVUJE ROZBOR NĚJAKÉHO PROBLÉMU, ROZBOR PROBLEMATICKÉHO NEBO ZADANÉHO SYSTÉMU, ROZBOR URČITÉ SITUACE NEBO STAVU ZADANÉHO SYSTÉMU NÁVRH (SYNTÉZA) NA ZÁKLADĚ SYSTÉMOVÉ ANALÝZY MŮŽEME PŘISTOUPIT K NÁVRHU NOVÉHO POŽADOVANÉHO SYSTÉMU, K NÁVRHU ŘEŠENÍ ZADANÉHO PROBLÉMU, K NÁVRHU NA ZLEPŠENÍ DOSAVADNÍHO PRŮBĚHU PROBLÉMOVÉHO PROCESU APOD.

9 VYUŽITÍ PROJEKTOVÉHO ŘÍZENÍ V AUTOMATIZACI
ŽIVOTNÍ FÁZE PROJEKTU STANOVENÍ CÍLŮ ANALÝZA SYNTÉZA OPTIMALIZACE KONKRETIZACE A PROJEDNÁNÍ ÚKOLŮ KONTROLA REALIZACE PROJEKTU UKONČENÍ PROJEKTU VYHODNOCENÍ PROJEKTU

10 LITERATURA AUTOMATIZACE A AUTOMATIZAČNÍ TECHNIKA 1 (SYSTÉMOVÉ POJETÍ AUTOMATIZACE)

11 End of Lecture Good Night.


Stáhnout ppt "ÚČEL AUTOMATIZACE (c) 1999. Tralvex Yeap. All Rights Reserved."

Podobné prezentace


Reklamy Google