Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Uzavřené podílové fondy + hybridní dluhopisy = alternativní investice, nezávislé na pohybu finančních trhů Petr Slad a Rostislav Chabr.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Uzavřené podílové fondy + hybridní dluhopisy = alternativní investice, nezávislé na pohybu finančních trhů Petr Slad a Rostislav Chabr."— Transkript prezentace:

1 Uzavřené podílové fondy + hybridní dluhopisy = alternativní investice, nezávislé na pohybu finančních trhů Petr Slad a Rostislav Chabr

2 Požadavky na partnera, který investuje do alternativních investic ( ROK 2012 ) Kapitálově silná zahraniční firma a dlouholeté zkušenosti Prioritní je bezpečnost investice Investuje – nespekuluje, zaměřuje se na produkci Investice jsou vhodné i pro velmi bonitní klienty Investuje do projektů po celém světě Podobná investiční filozofie = nadstandartní výnos i s podílem pro klienta Vše splňovala německá Aquila Capital, zakladatel investování do alternativních produktů a projektů, nezávislých na vývoji finančních trhů. Od roku 2013 je zastupujeme v ČR a zařazujeme jejich alternativní investice do klientských portfolií.

3 1. Individuálně – většina klientů nemá dostatek kapitálu 2. Dluhopisy - pevný kupon s omezením zisku v případě úspěšné realizace projektu. - kupon nereaguje na výši inflace - velké riziko insolventnosti partnera 3. Fondy kvalifikovaných investorů – pouze pro profesionální investory 4. Uzavřené podílové fondy ( komanditní společnosti ) - vyplacení dohodnutého zisku plus podíl na dalších ziscích - majetek podílníků oddělen od investičních firem - kontrola účelovosti investovaných prostředků 5. Fondy Private Equity 6. Hybridní dluhopisy – viz dále Závěr : preferujeme spoluvlastnictví na projektech před vlastnictvím dluhopisů Jak investovat do projektů a firem ?

4 Jak vypadá portfolio dynamického klienta ? AKTIVA % zastoupení Otevřené podílové fondy Kč13,3% Investiční certifikáty Kč15,6% Akcie a ETF Kč13,6% Alternativní investice Kč57,5% uzavřené podílové fondy Kč25,0% hybridní dluhopisy Kč32,5% CELKEM Kč 100%

5 Alternativní investice Aquila Capital v portfoliu dynamického klienta minimální investice délka investice roční výnos Bonus při exitu % podíl v portfoliu solární elektrárny Francie €min. 10 let7% 3,1% vodní elektrárny Turecko €min. 10 let8% %4,7% logistické areály Německo €10 let7% 3,1% hybridní dluhopis solární elektrárny Japonsko € 2 roky2%75%32% € hybridní dluhopis větrné elektrárny Německo € 2 roky2,5%47%10% €

6 Co je a jak funguje hybridní dluhopis ?

7

8 To nejlepší na konec…. Honorářové odměňování podílem na zisku přináší neomezené možnosti výdělku při vysokém zisku klienta. vkladvýnos srážková daň 25% 20% podíl na zisku OCCAM CONSULT s.r.o. čistý výnos klienti (srážková daň 15%) odměna poradce odměna poradce = management fee Plánovaný výnos 75% investice Kč Kč Kč Kč Kč Kč3,94% Konzervativní výnos 50% investice Kč Kč Kč Kč Kč Kč2,63% Optimistický výnos 90% investice Kč Kč Kč Kč Kč Kč4,73%

9 Reference : banky, pojišťovny (Allianz, Erste, Uniqua, Generali ), Family Office, penzijní fondy, nadace, průmyslové firmy, obce, církve. To nejlepší na konec…. Alternativní investice a Private Equity investice s Aquila Capital dávají možnost oslovit velmi bonitní klienty nebo institucionální zákazníky s produkty, se kterými se jinde v ČR nesetkají.

10 Děkujeme Vám za pozornost.


Stáhnout ppt "Uzavřené podílové fondy + hybridní dluhopisy = alternativní investice, nezávislé na pohybu finančních trhů Petr Slad a Rostislav Chabr."

Podobné prezentace


Reklamy Google