Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

SVĚT ENERGIE. www.cez.cz/vzdelavaciprogram Cíl: vzdělávat a informovat veřejnost, zejména mladou generaci Studenti, které dnes program oslovuje, jsou.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "SVĚT ENERGIE. www.cez.cz/vzdelavaciprogram Cíl: vzdělávat a informovat veřejnost, zejména mladou generaci Studenti, které dnes program oslovuje, jsou."— Transkript prezentace:

1 SVĚT ENERGIE

2 www.cez.cz/vzdelavaciprogram Cíl: vzdělávat a informovat veřejnost, zejména mladou generaci Studenti, které dnes program oslovuje, jsou budoucí spotřebitelé elektřiny a budou i rozhodovat o dalším vývoji energetiky - proto nám záleží na tom, aby rozhodovali kvalifikovaně. Cíl: zvýšit zájem o studium technických oborů a zajistit tak pro energetiku kvalifikované pracovníky Podpora vzdělávání v technických oborech je vedle výroby a prodeje elektřiny a tepla a prodeje plynu další službou, kterou ČEZ poskytuje veřejnosti. Cíl: pomoci učitelům při zapojování fyzikálních témat do ŠVP ČEZ je jediná průmyslová firma v ČR, která takovýto koncepční dlouhodobý vzdělávací program školám nabízí. Děkujeme vám za váš zájem a spolupráci.

3 Gamabeta - souprava na pokusy s radioaktivitou Experimenty blízké Semináře

4 Gamabeta - souprava na pokusy s radioaktivitou …ale i experimenty vzdálené a dokonce film s natočenými pokusy „Práce s Gamabetou“ – součást DVD Videotéka ČEZ.

5 Popularizace  Od r. 2001, PDF ke stažení, archiv všech čísel  www.tretipol.czwww.tretipol.cz

6 Návody na pokusy na www.tretipol.cz

7  Šmejdivý kartáč na automatický úklid  Jak získat DNA z čehokoliv živého  Nejjednodušší elektromotor (ze 4 součástek  Pokořená gravitace na kuchyňském stole  Udělejte si magnetický urychlovač  Bramborové baterie vařené  3D fotografie  Udělej si sám reproduktor  Rakety na vodní pohon  Plasmová koule

8 Internet www.cez.cz/vzdelavaciprogram  Brožury ke stažení  Jaderný reaktor na vašem PC  Multimediální Encyklopedie energie  Miniencyklopedie - Elektřina a magnetismus, - Jaderná energie, RTG, Lasery, Vysoké energie, Albert Einstein, Solární energie  Pokusy z jaderné fyziky  Folie pro dataprojektor  …kontakty, aktuality a mnoho dalšího

9 Brožury Hrátky s…

10 Hrátky s… - co je uvnitř?

11 Besedy Energie - budoucnost lidstva, Soutěže Co víš o energetice?

12 Soutěže pro podporu talentů  Soutěž vědeckotechnických projektů SŠ (ve spolupráci s AMAVET, ve všech oborech - technických i humanitních)  Cena Nadace ČEZ - soutěž vědeckotechnických projektů VŠ v odborných elektrotechnických a energetických oborech  Cena ČEZ – soutěž diplomových a doktorandských prací

13 Semináře pro učitele  V různých městech ČR  10x ročně  Metodiky výuky fyziky  Náměty k tvorbě ŠVP  Akreditované MŠMT (uznané jako další vzdělávání pedagogických pracovníků)

14 …a na nich si i učitelé zaexperimentují

15 KLUB SVĚTA ENERGIE – již 486 členů!  Přednostní informování o novinkách a chystaných akcích  Zasílání elektronického klubového informačního listu  Semináře a setkávání s odborníky na pedagogiku, fyziku a energetiku  Nabídka exkluzivních exkurzí do energetických provozů a na vědecká pracoviště  Slevy na placené materiály ze vzdělávacího programu ČEZ  Spolupráce na vytváření učebních materiálů Připojte se!

16 Mnohem víc než jen experimentování

17 Prostor pro Vaše nápady Stopa z Klášterce v soutěži MUDRC Příkladné prezentace elektráren Chvaletice a Dětmarovice Soutěž Světový rok jádra 2011 Pásmo o A. Einsteinovi z Valašských Klobouk Měření smykového tření Jak funguje magnetické kadeřnictví Ovoce a zelenina jako zdroj elektrického napětí Mezinárodní rok astronomie 2009 na ZŠ Horka-Domky Horkovzdušné létání a pády Propojení detektoru Gamabeta s Vernier LabQuestem Solární vařič a vodní turbína Toricelli a poločas přeměny

18 Co chystá Klub Světa energie na podzim 2012 4. a 5. října: Poříčí – uhelná elektrárna a teplárna Police nad Metují – muzeum Merkur Vodní elektrárna Les království 29. a 30. listopadu: Jaderná elektrárna Temelín Laboratoř radiační kontroly České Budějovice Meteorologická stanice Temelín Oslavu 20 let vzdělávacího programu – přijeďte slavit s námi!

19 Informační centra – lépe 1x vidět než 100x číst  Temelín  Dukovany  Dlouhé Stráně  Dalešice  Lipno  Štěchovice  Vydra – Čeňkova pila  Hučák (Hradec Králové)  Ledvice  Orlík  Tušimice  exkurze do ostatních provozů (Na „vodních“ a „jaderných“ využijte pracovní listy pro výuku fyziky)

20 Statistika Světa energie  Besedy o energetice - 4100 besed s více než 160 000 studenty  Semináře Svět energie – 7 ročníků, cca 1200 pedagogů  Podzimní škola – 12 ročníků, téměř 800 pedagogů  Soutěž „Co víš o energetice?“ – účast 4000 studentů  Cena ČEZ – 14 ročníků, cca 500 diplomantů a doktorandů  Cena Nadace ČEZ – 13 ročníků, účast cca 500 prací  Časopis Třetí pól – 50 čísel, 900 000 výtisků, 9 000 hitů/měsíc na webu  Za dobu existence programu bylo školám předáno okolo 2 milionů kusů vzdělávacích materiálů  Za 20 let trvání vzdělávacího programu ČEZ investoval přímo do podpory vzdělávání více než 150 mil. Kč (+ dary Nadace ČEZ)

21

22 21 NABÍDKA AKTIVIT PRO STUDENTY A PEDAGOGY STRATEGICKÝ NÁBOR SKUPINY ČEZ  praxe a exkurze v provozech Skupiny ČEZ  besedy s významnými osobnostmi v energetice  stáže Jaderná a Energetická maturita pro střední školy  stáž Letní univerzita pro vysoké školy  stipendijní program  spolupráce na diplomových nebo odborných pracích  podpora Matematické a Fyzikální olympiády  trainee program ČEZ Potentials pro absolventy vysokých škol  zasílání čtvrtletního newsletteru s informacemi z energetiky Další informace na www.kdejinde.cz nebo www.facebook.cz/PrácevČEZwww.kdejinde.czwww.facebook.cz/PrácevČEZ

23 A kde najdete všechno o Světě energie? Web: www.cez.cz/vzdelavaciprogram www.tretipol.cz Facebook: O ČEZu více dozvíš se v IC Fandíme elektromobilům Práce v ČEZu Kontakt: marie.dufkova@cez.cz 211042681 cez@cez.cz

24 SVĚT ENERGIE Děkujeme vám za váš zájem a spolupráci!


Stáhnout ppt "SVĚT ENERGIE. www.cez.cz/vzdelavaciprogram Cíl: vzdělávat a informovat veřejnost, zejména mladou generaci Studenti, které dnes program oslovuje, jsou."

Podobné prezentace


Reklamy Google