Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Další průmyslové kovy – měď, hliník Tento materiál byl vytvořen jako učební dokument projektu inovace výuky v rámci OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Další průmyslové kovy – měď, hliník Tento materiál byl vytvořen jako učební dokument projektu inovace výuky v rámci OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost."— Transkript prezentace:

1 Další průmyslové kovy – měď, hliník Tento materiál byl vytvořen jako učební dokument projektu inovace výuky v rámci OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. VY_32_INOVACE_G3 - 14

2 měď Autor foto: JohnSBrana

3 - načervenalý kov, výborný vodič elektřiny a tepla - v přírodě čistý i ve sloučeninách - na vzduchu se na povrchu oxiduje, pokrývá se vrstvičkou měděnky (uhličitan měďnatý), která měď pak chrání Vlastnosti:

4 - měděný plech na střechy a okapy - dráty na elektriku - vodiče a tištěné spoje v elektronice - mince... Autor foto: Saperaud o.jpg Použití:

5 slitina mědi a cínu (sochy) Autor foto: PericlesofAthens at en.wikipedia Autor foto: PericlesofAthensen.wikipedia bronz =

6 slitina mědi a zinku = mosaz (mince, hmoždíře...) _in_b_german.jpg Autor foto: german WP

7 Hliník šedobílý kov, je lehký, dobrý vodič elektřiny a tepla v přírodě ve sloučeninách Autor foto: neznámý Vlastnosti:

8 - tenká vrstvička na CD a DVD – záznamové médium - hliníkové nádobí - mince - chlazení v počítačích - (dráty na el. proud) - hliníková fólie = alobal... Použití:

9 Ionty hliníku v krvi způsobují Alzheimerovu chorobu. (rozpad nervových vláken, demence). oba oba

10 slitina hliníku, mědi a hořčíku = dural – je lehký a pevný ( letadla, auta, rámy kol, sportovní náčiní apod.) Duralová konstrukce Zeppelinu File Upload Bot (Magnus Manske) Original uploader was Stahlkocher at de.wikipediaStahlkocherde.wikipedia


Stáhnout ppt "Další průmyslové kovy – měď, hliník Tento materiál byl vytvořen jako učební dokument projektu inovace výuky v rámci OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost."

Podobné prezentace


Reklamy Google