Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Zákl. informace Popis obce Historie Památky Doprava Dnešní obec Podnikání Kultura, spolky.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Zákl. informace Popis obce Historie Památky Doprava Dnešní obec Podnikání Kultura, spolky."— Transkript prezentace:

1

2 Zákl. informace Popis obce Historie Památky Doprava Dnešní obec Podnikání Kultura, spolky

3

4 První zmínky o obci se datují do roku 1503. Naši předkové založili ves podél již existující cesty- obchodní spojnici mezi Polskem a Uhrami.

5 V jejím okolí tedy zbudovali svá stavení a za nimi, daleko do strání okolních kopců vyklučili les a založili pole a pastviny a zemědělství bylo hlavním zdrojem jejich obživy.

6 Na přelomu devatenáctého a dvacátého století bylo zaznamenáno několik vln vystěhovalectví, kdy se odstěhovala asi polovina obyvatel za moře.

7 V roce 1975 se obec stala součástí města Vsetína, aby se pak po 17 letech opět osamostatnila a od 1.1.1992 se začíná psát nejnovější historie obce Ústí.

8 Je zde socha Jana Nepomuckého z r. 1775 a taky pomník obětem 2. sv. války

9 Obcí probíhá silnice 1. třídy I/57 vedoucí z Opavy přes Valašské Meziříčí a Vsetín k hraničnímu přechodu v Brumově - Bylnici. V Ústí z této komunikace odbočuje okresní silnice vedoucí do Janové a ke hraničnímu přechodu ve Velkých Karlovicích.

10 V obci je mateřská škola, do základních škol dojíždějí žáci do Leskovce, Valašské Polanky a Vsetína.

11 V objektu mateřské školy je umístěn i obecní úřad. V centru obce je požární zbrojnice a knihovna.

12 Je zde prodejna Jednoty, Večerka, hospoda a kavárna. Sportovnímu vyžití slouží fotbalové hřiště, sportovní areál u SOKOL klubu s kuželnou, asfaltovým hřištěm a hřištěm pro volejbal a nohejbal a v dolní části je hřiště využívané především florbalisty.

13 Na jižním okraji obce je soustředěna podnikatelská zóna, kde je kromě zemědělského chovu skotu: SVARKO – výroba kovových konstrukcí tesařství JURÁŇ CZ TOP TRADE – kovovýroba Zámečnictví

14 Už v roce 1921 byl v obci založen Sbor dobrovolných hasičů, který je dnes hlavním aktérem společenského a kulturního dění v obci. Organizuje a pořádá nejen hasičská cvičení, sběr železného šrotu, ale i sportovní akce pro děti.

15 Aktivní je také TJ Sokol se svým oddílem fotbalu a šachu, pracuje zde včelařský spolek a myslivecké sdružení


Stáhnout ppt "Zákl. informace Popis obce Historie Památky Doprava Dnešní obec Podnikání Kultura, spolky."

Podobné prezentace


Reklamy Google