Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Snímače průtoku a) průřezové (clony) průtokoměry + snímače rychlosti tekutin pp v ddo potrubí je umístěna clonka, která způsobuje tlakovou ztrátu v.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Snímače průtoku a) průřezové (clony) průtokoměry + snímače rychlosti tekutin pp v ddo potrubí je umístěna clonka, která způsobuje tlakovou ztrátu v."— Transkript prezentace:

1 Snímače průtoku a) průřezové (clony) průtokoměry + snímače rychlosti tekutin pp v ddo potrubí je umístěna clonka, která způsobuje tlakovou ztrátu v tekutině zztráta je závislá na rychlosti tekutiny ss pomocí Bernoulliovy rovnice můžeme z tlakové ztráty  p určit rychlost tekutiny v.

2 b) plovákový průtokoměr y v  čím rychleji tekutina proudí, tím výše plovák vystoupá

3 c) turbínkový průtokoměr v

4 d) ultrazvukový průtokoměr v c+v c-v - přijímač - vysílač c... rychlost zvuku rychlost tekutiny můžeme určit z rozdílu rychlosti zvuku po proudu a proti proudu

5 e) vírový průtokoměr v Proudění tekutiny kolem překážky vyvolává střídavé víry v proudu, které překážku rozkmitávají. Frekvence kmitání je závislá na rychlosti proudění. překážka

6

7 f) anemometr velektrody drátek Drátek se žhaví elektrickým proudem, proudem vzduchu se zase ochlazuje. Výsledná teplota drátku je závislá na rychlosti proudění vzduchu. (měření rychlosti větru)

8


Stáhnout ppt "Snímače průtoku a) průřezové (clony) průtokoměry + snímače rychlosti tekutin pp v ddo potrubí je umístěna clonka, která způsobuje tlakovou ztrátu v."

Podobné prezentace


Reklamy Google