Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Plochá noha.  "Noha je umělecký výtvor složený z 26 kostí, 107 vazů a 19 svalů" - napsal kdysi Leonardo da Vinci. Nohy patří k nejzatíženějším částem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Plochá noha.  "Noha je umělecký výtvor složený z 26 kostí, 107 vazů a 19 svalů" - napsal kdysi Leonardo da Vinci. Nohy patří k nejzatíženějším částem."— Transkript prezentace:

1 Plochá noha

2  "Noha je umělecký výtvor složený z 26 kostí, 107 vazů a 19 svalů" - napsal kdysi Leonardo da Vinci. Nohy patří k nejzatíženějším částem našeho těla, člověk průměrně za život ujde asi km.

3 Nožní klenba  Nožní klenba se vyvinula postupem vývoje pro odpružení celého těla proti otřesům, kterým by jinak byly při každém kroku vystaveny vnitřní orgány i hlava a hlavně mozek.  Nožní klenbu rozlišujeme podélnou a příčnou.  U dítěte se vyvíjí postupně a vytvořená je až kolem třetího roku věku. V batolecím věku je klenba vyplněna tukovým polštářem, proto otisk nohy u malých dětí nemá vytvořenou klenbu.

4 Příčiny ploché nohy  vrozené  špatná obuv  přetěžování v zaměstnání či sportem  po zlomeninách patní kosti, kostí nártu  nadváha

5 Příznaky  únava nohou  otoky a pocit těžkých nohou  pálení až trnutí nohou  vznik bolestivých "kuřích ok"  vbočený palec, kladívkové prsty

6 zdravé chodidlo ploché chodidlovypouklé chodidlo zdravé chodidlo ploché chodidlo

7 Ještě donedávna se některým ženám v Číně deformovaly nohy tak, aby jejich chodila byla pokud možno co nejmenší. Šlo zejména o vyšší vrstvy, ale je pravdou, že ženy z nižších vrstev procházely touto bolestivou procedurou, aby se do vyšších vrstev provdaly. Ženě byly zlomeny všechny prsty kromě palce a noha byla obvazována a násilně zkracována.

8 Možnosti léčby  správná hygiena  správná obuv  cvičení  operace

9 Otázky  Vysvětli pojem „plochá noha“.  Jaké jsou příčiny vzniku?  Jak mohu toto onemocnění léčit?  Uveď tři cviky na ploché nohy.

10 Zdroje:     zlate&page=31&podpage=40&content=40&detail=3622 zlate&page=31&podpage=40&content=40&detail=3622 zlate&page=31&podpage=40&content=40&detail=3622  strihani-nehtiku-nemusi-byt-horor strihani-nehtiku-nemusi-byt-horor strihani-nehtiku-nemusi-byt-horor        481.jpg 481.jpg 481.jpg 


Stáhnout ppt "Plochá noha.  "Noha je umělecký výtvor složený z 26 kostí, 107 vazů a 19 svalů" - napsal kdysi Leonardo da Vinci. Nohy patří k nejzatíženějším částem."

Podobné prezentace


Reklamy Google