Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Ideálního držení těla nohy jsou volně u sebe, kolena a kyčle nenásilně nataženy. Pánev je v takovém postavení, aby hmotnost trupu byla vycentrována nad.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Ideálního držení těla nohy jsou volně u sebe, kolena a kyčle nenásilně nataženy. Pánev je v takovém postavení, aby hmotnost trupu byla vycentrována nad."— Transkript prezentace:

1 Ideálního držení těla nohy jsou volně u sebe, kolena a kyčle nenásilně nataženy. Pánev je v takovém postavení, aby hmotnost trupu byla vycentrována nad spojnicí středů kyčelních kloubů. Ramena jsou spuštěna volně dolů, lopatky jsou celou plochou přiloženy k zadní straně hrudníku a lehce přitaženy k páteři. Hlava je vzpřímená, brada svírá s osou těla pravý úhel.

2 Páteř - je plynule dvojesovitě zakřivena.

3

4

5

6

7

8

9 je nutné protahovat je nutné posilovat

10 Proveďte kontrolu správného držení těla spolužáků (osy, čtvercová síť). Vyhodnoťte chyby a vady držení těla. Ukažte a vysvětlete špatné návykové režimy (stoj, sed – lavice, stůl, základní pohyby). Navrhněte a předveďte posilovací cviky pro ochablé svalstvo. Navrhněte a předveďte protahovací cviky pro zkrácené svalstvo.

11

12 Obr. drzanie_tela.png, ,13:20, Obr. img1_anatomie.jpg, , 8:55, Zdravotní tělesná výchova, PaedDr. Miluše Matoušková a kolektiv, Sport pro všechny asociace rekreační tělesné výchovy a sportu, Praha 1992 (str obr. 4, str obr. 30, str obr. 76) Obr. svalovec.jpg, , 13:30, Obr.spravne_drzeni_tela.jpg, ,13:30, Obr.spravne-, drzenitela.jpg, , 13:30, Obr. krive_zada.gif, , 13:40, Obr. sd_hzs.jpg, , 16:00, Obr. funkce_svalu_svaly.png, ,13:20, Obr. 10.jpg, ,10:20, Obr. 3866_1.jpg, ,10:50,


Stáhnout ppt "Ideálního držení těla nohy jsou volně u sebe, kolena a kyčle nenásilně nataženy. Pánev je v takovém postavení, aby hmotnost trupu byla vycentrována nad."

Podobné prezentace


Reklamy Google