Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Zpracovala: Natali Hoffmannová. Voda-obsah  Obecně o vodě  Důležitá voda  Voda na zemi  Voda a lidské tělo  Nedostupná voda  Závěr  Zdroje.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Zpracovala: Natali Hoffmannová. Voda-obsah  Obecně o vodě  Důležitá voda  Voda na zemi  Voda a lidské tělo  Nedostupná voda  Závěr  Zdroje."— Transkript prezentace:

1 Zpracovala: Natali Hoffmannová

2 Voda-obsah  Obecně o vodě  Důležitá voda  Voda na zemi  Voda a lidské tělo  Nedostupná voda  Závěr  Zdroje

3 Obecně o vodě  Voda je nejzáhadnější a nejdokonalejší tekutinou na planetě Zemi. Nachází se na všech planetách v celém vesmíru.  Na naší planetě je nejvíce vody a je všude a ve všem.

4 Důležitá voda  Zemský povrch je tvořen ze 70% vody a 30% souše.  Lidská bytost je tvořena z 70% vody a 30% sušiny.

5 Voda na zemi  99,7 % zdrojů vody je ve formě slané vody a ledovců  0,3 % zdrojů vody je použitelných pro lidskou potřebu

6 Voda a lidské tělo  S vyšším věkem se snižuje obsah vody v našem těle. Zárodek obsahuje 94 %, kojenec 75 %, dítě 65 %, dospělý člověk 60 % a starý člověk pouze 55 % vody.  Nejvíce vody, 83 %, je v krvi, svaly obsahují 76 %, mozek 75 % a kosti jen 22 % vody.

7 Nedostupná voda

8  na minulém obrázku byly vidět státy s nejmenšími zásobami pitné vody  patří mezi ně např. Alžírsko, Maroko, Saúdská Arábie, ale i Dánsko, Polsko a Česká republika

9 Závěr  Voda je tekutina, kterou možná často přehlížíme, ale měli bychom si uvědomit, že pro spoustu lidí je voda jen nesplněný sen a že nám voda může pomoci v mnoha ohledech našeho života.

10 Zdroje  Wikipedie  Ondeo


Stáhnout ppt "Zpracovala: Natali Hoffmannová. Voda-obsah  Obecně o vodě  Důležitá voda  Voda na zemi  Voda a lidské tělo  Nedostupná voda  Závěr  Zdroje."

Podobné prezentace


Reklamy Google