Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Studijní program Stavební inženýrství Studijní obor PŘÍPRAVA A REALIZACE STAVEB ------------------------------------------------------- KATEDRA POZEMNÍHO.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Studijní program Stavební inženýrství Studijní obor PŘÍPRAVA A REALIZACE STAVEB ------------------------------------------------------- KATEDRA POZEMNÍHO."— Transkript prezentace:

1 Studijní program Stavební inženýrství Studijní obor PŘÍPRAVA A REALIZACE STAVEB ------------------------------------------------------- KATEDRA POZEMNÍHO STAVITELSTVÍ Garant studijního oboru: Doc. Ing. Darja Kubečková Skulinová, Ph.D.

2 Studijní obor: PŘÍPRAVA A REALIZACE STAVEB Základní charakteristika studijního oboru:  Studijní obor je zaměřen na předvýrobní a realizační činnost ve stavebnictví, a to s ohledem na všechny pozemní stavební objekty.

3 Program je orientován na zvládnutí teoretických a odborných disciplín, umožňující tvůrčí inženýrské přístupy, které souvisejí s předvýrobní a realizační činností u všech druhů pozemních staveb:  Novostavby: -Stavby obytné, administrativní, stavby kulturní, nemocniční, školské -Stavby výrobní charakteru, výrobní haly -Zemědělské, sportovní  Rekonstrukce: -Rekonstrukce všech druhů staveb

4 Pozornost je věnována problémům, které jsou specifické pro zdejší kraj Rekonstrukce industriálních sídel a průmyslových objektů Údržba budov na územích se zvýšenou průmyslovou činností Výstavba pozemních a jiných staveb na poddolovaném území, se zvláštním důrazem na ochranu a zlepšení životního prostředí poškozeného průmyslovou činností

5 Studium Studium je 4 – leté (Bc.) Studium je v souladu s třístupňovým systémem vzdělávání Bc. – Ing. – Ph.D. 4 – leté studium Bc. Navazující magisterské studium Ing. (1,5) Doktorské studium Ph.D. (3) – (5)

6 Studium (Bc.), 4 - leté 1.a 2. ročník studia Základní teoretické disciplíny (matematika, fyzika, deskriptivní geometrie, chemie, psychologie, geodézie, geologie, stavební statika, cizí jazyk,) 3. a 4. ročník studia -Pozemní stavitelství I. – IV., Poruchy a rekonstrukce -Realizace staveb I., II. III. (stavby zděné, monolitické, montované, ocelové, dřevěné) -Příprava a řízení výstavby, Softwarová podpora -Management, Organizace výstavby -Kalkulace cen a nákladů, Mechanizace na stavbě -Dopravní a liniové stavby, Inženýrské stavby -Bezpečnost na stavbě, Legislativa, Specializovaný projekt I. a II. -Bakalářská práce

7 Návaznost na magisterské studium Studijní programStudijní oborDélka studia Stavební inženýrství Bakalářské studium -Geotechnika -Stavební hmoty a diagnostika staveb -Městské inženýrství a stavitelství -Dopravní stavby -Příprava a realizace staveb -Prostředí staveb -Správa majetku a provoz budov 4 – leté (Bc.) Stavební inženýrství Magisterské studium -Geotechnika -Stavební hmoty a diagnostika staveb -Dopravní stavby -Provádění staveb -Konstrukce staveb -Městské stavitelství a inženýrství 1,5 – leté (Ing.) Stavební inženýrství Doktorské studium - Teorie konstrukcí3 – leté (Ph.D.)

8 Uplatnění absolventa v praxi a další odborný vývoj  Předvýrobní příprava staveb  Realizace stavebního díla V průběhu studia: - V rámci spolupráce s významnými firmami v regionu i v republice účast na kurzech v posledním roce studia – řízení stavebního díla -Možnost získání stipendia (od 3.ročníku bakalářského studia) - firmy -Studium v zahraničí (1 – 2 semestry, Dánsko – Vitus Bering, Anglie – Portsmouth) Po absolvování studia: -Autorizace ČKAIT (autorizovaný inženýr v oboru Pozemní stavby) -Externí doktorské studium pro získání Ph.D. (5-ti leté) -Při jazykových znalostech – vedeni staveb v zemích EU

9 ?

10 Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "Studijní program Stavební inženýrství Studijní obor PŘÍPRAVA A REALIZACE STAVEB ------------------------------------------------------- KATEDRA POZEMNÍHO."

Podobné prezentace


Reklamy Google