Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Kvalitní ulo ž ení osiva pro kvalitní sklize ň ! M e c h a n i c k é n á s t a v b o v é s e c í s t r o j e VITASEM A 252 / 302 / 402.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Kvalitní ulo ž ení osiva pro kvalitní sklize ň ! M e c h a n i c k é n á s t a v b o v é s e c í s t r o j e VITASEM A 252 / 302 / 402."— Transkript prezentace:

1 Kvalitní ulo ž ení osiva pro kvalitní sklize ň ! M e c h a n i c k é n á s t a v b o v é s e c í s t r o j e VITASEM A 252 / 302 / 402

2 VITASEM A252302402 Pracovní záběr - m2,53,04,0 Přepravní šířka - m2,53,04,0 Plnicí výška zásobníku - cm161 Počet botek - ks2024 / 2032 / 26 Rozteč botek - cm12,512,5 / 15,0 Max. přítlak na botky - kg25 Objem zásobníku - l480600850 Objem zásobníku (na přání) - l-10001400 VITASEM A 252 / 302 / 402

3 VITASEM A – pracovní a dopravní poloha Těžiště kombinace uložené blízko traktoru KK rátká konstrukce kombinace pro minimalizaci odlehčení přední nápravy traktoru a bezpečnost při dopravě. Nezávislé uložení secího stroje SS ecí stroj je uložený na opěrném válci pomocí paralelogramového závěsu. EE liminace vibrací rotačních bran na mechanické dávkovací ústrojí pro rovnoměrné dávkování osiva a přesný výsevek. HH ydraulický třetí bod (volitelná výbava) pro zkrácení závěsu při dopravě a možnost krátkodobého použití samostatných rotačních bran (utužené okraje pole).

4  Multifunkční dávkovací systém pracuje při každém osivu precizně – dávkování od 0,7 kg do 400 kg/ha. Pohon ostruhovým kolem.  Dvě zcela samostatné dávkovací jednotky jsou zkombinovány v jedné výsevní jednotce. 2 válečky jsou uložené na společné hřídeli - není zapotřebí žádná samostatná zarážka mezi jemnými a normálními dávkovacími válečky.  Integrovaná přepážka ve vypouštěcí klapce brání přetékání osiva (garance přesnosti výsevu). Centrální středové nastavení vypouštěcích klapek. Pružinou ovládané a jednotlivě nastavitelné vypouštěcí klapky se při výskytu cizích těles snadno vychýlí.  Široké trychtýřovité výfuky nad každým dávkovacím válečkem zajišťují přesné podávání až do posledního zrna – to zaručuje minimální množství zbytkového osiva a malé minimální objemy náplně. Při výsevu řepky není zapotřebí plechová vložka.  Velkoryse dimenzované přívodní nálevky pro přechod do semenovodu. Přídavný záhyb se stará o maximální pohyblivost semenovodu. VITASEM A – dávkovací ústrojí 3 v 1

5 Klasické botky  Klasické botky s ochranou proti poškození při jízdě zpět a výměnným systémem botek (široký výsev).  Litinový hrot klasické botky odolný otěru. Jednodiskové botky  Vyklenuté jednodiskové botky (průměr 320 mm) pro práci v půdách s množstvím rostlinných zbytků.  Rotující stěrače se speciálním těsněním zabraňují přilepování půdy.  Litinový hrot botky odolný otěru. Odpružené zavlačovače dvoudílné nebo ve tvaru V  Centrálně nastavitelný sklon, hloubka nebo přítlak.  Ochrana proti poškození při jízdě zpět.  Bezúdržbové jištění gumovými tlumiči.  Každý prst je jednotlivě uchycený. Válečky  Přítlačný váleček (na přání) přebírá zpětné utužení a hloubkové vedení.  Váleček s průměrem 250 mm a šířkou 40 mm.  Snadné nastavení hloubky čepem.  Rychlá montáž a demontáž. VITASEM A – botky a zavla č ova č e

6 Ovládací panel Compass VV íceřádkový displej s menu v českém jazyce. VV yvýšená a podsvícená tlačítka pro snadnou obslužnost. KK ontrola výsevku, ukazatel pracovní rychlosti, dílčí i celkový počítač hektarů, řazení kolejových řádků s výpočtem rytmu pomocí zadání záběru postřikovače, … VITASEM A – ovládání Nastavení výsevku SS nadné nastavení pro 1/10, 1/20, 1/40 nebo 1/100 ha. Po zkoušce výsevku se nastaví nová poloha převodovky. Převodovka pohonu PP lynule nastavitelná převodovka pro rovnoměrný pohon dávkovacích válečků i při nízkých otáčkách.

7 VITASEM A – zásobník, volitelná výbava Zásobník osiva  Výška plnění 1,61 m.  Zásobník osiva s kolmými stěnami - všechna zrna se dostanou k dávkovacím jednotkám.  Profilované víko s ochranou proti vniknutí prachu a vlhkosti.  Široký otvor s úhlem otevření víka 85° nebo 103° pro bezproblémové plnění i systémem Big-Bag.  Ukazatel množství osiva. Volitelná výbava  Klasické nebo diskové botky s různou roztečí řádků, znamenáky se zvednutím do svislé polohy, kypřiče stop kol traktoru, elektrické nastavení výsevku, vypínání kolejových řádků, předznačení kolejových řádků, čechrač, centrální nastavení přítlaku botek, opěrné a utužovací válečky, …

8 VITASEM A 252 / 302 / 402

9 Peter Minarčík, predseda Družstva Brezová so sídlom Žilina – Bytčica „Vďaka sejacej kombinácii LION 301 a VITASEM 301 A už zakladáme akékoľvek porasty sami a skúsenosti z minulého roku máme jednoznačne kladné. Dobrú prácu kombinácie bolo vidieť už pri sejbe repky. U tejto plodiny sme mali vždy veľké problémy, najviac sucho pred sejbou a v našich ťažkých kamenitých pôdach sme nedokázali pozemok dobre pripraviť a ani pri kvalitnom osive nebola dobrá vzchádzavosť. Za deň zaseje kombinácia okolo 14 ha a spotreba je do 10 litrov nafty na hektár, podľa typu pôdy a jej spracovania,“ hovorí Peter Minarčík. Na snímke predseda (vľavo) s predajcom Miroslavom Némethom.

10 „ Mechanický secí stroj VITASEM 301 A se zásobníkem na 1 000 litrů plníme z vaku přímo na poli. Zkoušeli jsme set také mák a vyšel výborně. Výnos v hrubém byl 0,9 tuny z hektaru. Obiloviny daly v průměru 6,8 tuny. Porosty se vyznačovaly dobrým vzcházením, secí botky se neucpávaly a výsev byl rovnoměrný. Přidaný hydraulický třetí bod je vynikající pro nastavování secího stroje přímo z traktoru. Opotřebení secího stroje i rotačních bran LION je za sezonu minimální. Třímetrovou kombinaci agregujeme s traktorem 150 koní a za hodinu zasejeme 2,5 ha při pracovní rychlosti kolem 10 km v hodině“ konstatuje Milan Caha (vpravo). Milan Caha, Holubí Zhoř u Velké Bíteše

11 Vladimír Sedliak, Veľká Lúka, okr. Zvolen Sejaciu kombináciu LION 301 a mechanický sejací stroj VITASEM 301 A agregujú s traktorom Zetor Forterra o výkone 106 koní. „Sejací stroj pracuje perfektne, rovnomerne ukladá osivo a vzchádzanie porastov bolo veľmi dobré. Siali sme s ním i trávy, do menšej hĺbky a vzišli výborne. Prvé skúsenosti pri zapožičaní stroja na skúšku do našich podmienok boli dobré. Jednalo sa o založenie podsevu tráv a ovsa. Na základe vynikajúcich skúseností sme sa rozhodli sejaciu kombináciu zakúpiť,“ uviedol farmár.

12 Josef Budka, Prostřední Lhota, okr. Příbram Ing. Josef Budka ze společnosti JS CENTRUM, s. r. o., je po pětiletých zkušenostech s výkonností a pracovní spolehlivostí secí kombinace VITASEM 401 A s rotačními bránami LION 4001 spokojený. Kombinací rotačních bran a secího stroje lze dosáhnout podstatných úspor provozních nákladů. Tato čtyřmetrová souprava je výborným řešením, které umožňuje kopírování nerovností a dodržení požadované hloubky setí. Sejí s ní všechny plodiny na celé výměře, takže za rok zvládne okolo 400 ha. Pro bezproblémový chod je důležité přesné seřízení obou strojů a s tím úzce souvisí i míra jejich opotřebení. Například nože u rotačních bran vydrží minimálně dva roky, což představuje přibližně 800 zpracovaných hektarů.

13 Montag, 25. August 2014 „ K d o s e r o z h o d n e p r o P Ö T T I N G E R, z í s k á v í c e n e ž s t r o j … “ D ě k u j e m e z a p o z o r n o s t !


Stáhnout ppt "Kvalitní ulo ž ení osiva pro kvalitní sklize ň ! M e c h a n i c k é n á s t a v b o v é s e c í s t r o j e VITASEM A 252 / 302 / 402."

Podobné prezentace


Reklamy Google