Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Montag, 23. Juni 2014 Š i r o k o z á b ě r o v é d i s k o v é ž a c í k o m b i n a c e NOVACAT X8 / ED / RC / collector.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Montag, 23. Juni 2014 Š i r o k o z á b ě r o v é d i s k o v é ž a c í k o m b i n a c e NOVACAT X8 / ED / RC / collector."— Transkript prezentace:

1 Montag, 23. Juni 2014 Š i r o k o z á b ě r o v é d i s k o v é ž a c í k o m b i n a c e NOVACAT X8 / ED / RC / collector

2 NOVACAT X8X8 EDX8 RCX8 ED collector X8 RC collector Pracovní záběr - m8,30 Transportní šířka - m3,00 Hmotnost - kg18002200240032003300 Lamačneprstovýválcovýprstovýválcový Shazovací pásne ano Min. příkon - k140160 180 Min. výkonnost - ha/hod.10,00 NOVACAT X8 / ED / RC / collector

3 Pro traktory s PVH. NOVACAT X8 / ED / RC / collector - vyu ž ití dle podmínek nebo zvolené technologie! Pro traktory s PVH s využitím shazovacího pásu. Pro traktory s otočným řízením.

4 NOVACAT X8 / ED / RC / collector Ovládání funkcí z kabiny grafickým panelem PP ower Control pro collector v základu (samostatné ovládání pásu, nastavitelné odlehčení lišt, …). Středové uložení žací lišty OO ptimální kopírování nerovností. RR ovnoměrné zatížení lišty s „plovoucím řezem“. Odlehčení žací lišty DD vě silné pružiny garantují rovnoměrný přítlak na půdu po celé šířce lišty. HH ydraulické odlehčení pro collector v základu. PP řítlak lišty (+/- 70 kg) pro kvalitní kopírování. Odlehčení je nastavitelné bez nářadí (v závislosti na podmínkách a využití pásu, lamače nebo shazovacích disků). MM inimální přítlak pro ochranu stroje i porostu. MM enší opotřebení plazů i nožů. Hydraulická nájezdová pojistka PP ři najetí na překážku se žací lišta vykývne dozadu. VV ypínací síla je nastavitelná. Dopravní poloha – úzký při dopravě SS nadno přestavitelné z kabiny řidiče.

5 Montag, 23. Juni 2014  Variabilní odkládání pokosu pro úsporu nákladů a eliminaci znečištění při shrnování. Při odkládání pokosu pouze s 1 pásem lze v kombinaci s TOP 972 nebo TOP 1252 snížit šířku shrnování až o 40%! NOVACAT X8 / ED / X8 RC / collector Příčný shazovací pás je připojen k trojbodovému závěsu a lze jej v několika minutách demontovat a postavit na podpěru pro odstavení. To značně snižuje hmotnost žací kombinace při použití bez příčného dopravníkového pásu. Odlehčení obou pásů zajišťují nastavitelné pružiny. Pás nezatěžuje vlastní žací lištu!

6 NOVACAT alpha-motion301 F / ED / RC351 F / ED / RC Pracovní záběr - m3,043,46 Transportní šířka - m2,983,42 Hmotnost stroje - kg855 / 1030990 / 1195 Počet disků78 Lamač- / prstový / válcový Min. příkon traktoru - PS60 / 7070 / 80 Výkonnost - ha/h3,03,4 NOVACAT 301 / 351 F alpha-motion

7 +/- 16°  Příčný výkyv +/- 16°, zdvih stroje až 350 mm.  Aktivní nosný rám  nedochází ke změně délky a předpětí odlehčovacích pružin  odlehčení žacího stroje je při výkyvu vždy konstantní  rychlá reakce na terénní nerovnosti s nízkým opotřebením plazů!  Podélný výkyv lišty od +12 ° do -9°. Č eln ě nesený NOVACAT F alpha motion – kopírování nerovností

8  Snadná agregovatelnost s traktory různých výrobců a výkonových tříd (70–360 k).  Optimální kopírování nerovností („aktivní“ nosný rám) s konstantním odlehčením v různých polohách žacího stroje (2 vysoce dimenzované odlehčovací pružiny)  rovný řez a menší znečištění pokosu  ochrana porostu  menší opotřebování plazů.  Těžiště blízko traktoru.  Vhodný tvar  výhled z kabiny. Č eln ě nesený diskový ž ací stroj NOVACAT 301 / 351 F / ED / RC alpha-motion

9 NOVACAT - ž ací lišta MM odulová konstrukce disků pro snadnou opravitelnost. PP lochý tvar lišty a plazů s optimalizovaným oválným tvarem disků garantují kvalitní řez i v těžkých podmínkách. LL išta je svařovaná a vyrobená z kvalitní oceli o šířce 4 mm. ŠŠ roubovaný unašeč s vyměnitelným čepem. DD vouřadé kuličkové ložisko. PP lazy pro vyšší strniště ve volitelné výbavě.

10 OO zubená kola s počtem 35 a 44 zubů pro rovnoměrné zatížení a klidný chod. VV ždy 2 zuby v záběru. RR ychloupínání nožů pro snadnou výměnu.

11 V nabídce pouze od firmy Pöttinger!  Při demontáži jednoduše uvolníme 2 čepy, sundáme klínové řemeny, lamač uložíme na opěrná kolečka a vysuneme.  Demontáž lamače trvá asi 5 minut a montáž přibližně 10 minut.  Snadné nastavení intenzity narušení píce jak u provedení s lamačem, tak i s mačkacími válci. Disky, prstový lama č nebo ma č kací válce?

12  Žádné rozhazování a obracení.  Senážování v jednom dnu.  Snížení ztrát lístků odrolem.  Sklizeň kvalitního krmiva.  Snížení nákladovosti sklizně. ŽŽádné rozhazování a obracení. SSenážování v jednom dnu. SSnížení ztrát lístků odrolem. SSklizeň kvalitního krmiva. SSnížení nákladovosti sklizně. NOVACAT H – plošný rozhoz EXTRA DRY

13 NOVACAT X8 / ED / RC / collector

14 Při sečení travních porostů, vzhledem k velkým nerovnostem terénu, ponechávají strniště okolo 6 cm, aby v píci nebyla hlína a nečistoty, které by znehodnotily krmivo. Když jsou dobré podmínky, pracují žací stroje rychlostí až 20 km v hodině. Průměrná pracovní rychlost je kolem 15 km v hodině, takže za hodinu se dá posekat 10 ha a v prodloužených směnách kolem 80 ha. V naší horské oblasti jsou náročné půdní podmínky, ale žací lišty, především NOVACAT 356 F ED alfa motion, mají opravdu bezkonkurenční kopírování a poradí si s každou nerovností. Dobrou zkušenost máme s kondicionérem, který ušetří minimálně jedno rozhazování a obracení a hmota lépe prosychá. Pro žací stroje jsme pořídili traktor 200 koní, který je pro kombinaci v našich podmínkách optimální. Při sečení jsme dosáhli průměrnou spotřebu 3,5 litru nafty na ha. Společnost Ekomaso, okres Trutnov Ž ací kombinace NOVACAT - u ž ivatelé

15 Ž ací kombinace NOVACAT - u ž ivatelé Milan Hutník, Kal, podnik služeb „Pokud jde o rotační sekání, nic lepšího jsem zatím neměl. Nejsou to těžké stroje, dal jsem jim přednost před robustnější technikou, přitom dělají velmi kvalitní práci, jsou vyvážené a stabilní v terénu. S žací kombinací jsme schopni za den snadno posekat a uklidit senážními vozy od 40 do 60 hektarů. Záleží také na množství hmoty a jak daleko se vozí. Většinou sečeme tak, aby se píce stihla pohrabat, odvozit a uložit. Dvě hodiny po sečení už sklízíme, nemá smysl, aby píce na poli přeschla.“ říká Milan Hutník.

16 Montag, 23. Juni 2014 „ K d o s e r o z h o d n e p r o P Ö T T I N G E R, z í s k á v í c e n e ž s t r o j … “ D ě k u j e m e z a p o z o r n o s t !


Stáhnout ppt "Montag, 23. Juni 2014 Š i r o k o z á b ě r o v é d i s k o v é ž a c í k o m b i n a c e NOVACAT X8 / ED / RC / collector."

Podobné prezentace


Reklamy Google