Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Marek tecl 2L. Globální oteplování (také globální změna klimatu) označuje zvyšování průměrné teploty zemské atmosféry a oceánů. Globální oteplování je.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Marek tecl 2L. Globální oteplování (také globální změna klimatu) označuje zvyšování průměrné teploty zemské atmosféry a oceánů. Globální oteplování je."— Transkript prezentace:

1 Marek tecl 2L

2 Globální oteplování (také globální změna klimatu) označuje zvyšování průměrné teploty zemské atmosféry a oceánů. Globální oteplování je pravděpodobně způsobeno zvýšenou koncentrací skleníkových plynů v atmosféře v důsledku lidské činnosti jako je odlesňování a spalování fosilních paliv.

3 Skleníkové plyny oxid uhličitý metan oxid dusný částečně a zcela fluorované uhlovodíky fluorid sírový halony řada dalších plynů

4 Skleníkový efekt je proces, při kterém atmosféra způsobuje ohřívání planety tím, že snadno propouští sluneční záření, ale tepelné záření o větších vlnových délkách zpětně vyzařované z povrchu planety účinně absorbuje a brání tak jeho okamžitému úniku do prostoru.

5 Vliv na ledovce Globální oteplení vedlo na celém světě k ústupu ledovců. Oerlemans (2005) prokázal podle záznamů od roku 1900 do roku 1980 jednoznačný ústup 142 ze 144 horských ledovců. Některé ledovce již zmizely zcela

6

7

8 Změny klimatu Na globální oteplování ukazují nejen přímá měření teploty, ale nepřímo i další jevy. Obecný rostoucí trend teplot doprovázejí úbytky ploch pokrytých sněhem, výšky sněhové pokrývky, rozlohy sezonně zamrzlé půdy a zkrácení doby zamrznutí řek a jezer. Také růst hladiny moře hlavně tání pevninských ledovců.

9 Vliv na lidská obydlí Chudé a zaostalé země, které už dnes nedokážou své obyvatelstvo ochránit před suchem, záplavami a jinými pohromami budou zasaženi dříve a silněji než země bohaté. V důsledku toho lidé z chudých zemí migrují do zemí bohatších.

10 Pozitivní důsledky Globální oteplování může mít také pozitivní důsledky na rostliny, které jsou základním prvkem biosféry a využívají sluneční energii k přeměně živin a oxidu uhličitého na biomasu (fotosyntéza). Růst rostlin je ovlivňován mnoha faktory včetně úrodnosti půdy, dostatkem vody, teplotou a koncentrací oxidu uhličitého ve vzduchu.

11 zdroje http://cs.wikipedia.org/wiki/Glob%C3%A1ln%C3%AD_oteplov%C3%A1n%C3 %AD#Dal.C5.A1.C3.AD_indik.C3.A1tory_zm.C4.9Bny_klimatu http://cs.wikipedia.org/wiki/Glob%C3%A1ln%C3%AD_oteplov%C3%A1n%C3 %AD#Dal.C5.A1.C3.AD_indik.C3.A1tory_zm.C4.9Bny_klimatu http://ceses.cuni.cz/CESES-65-version1-TRS_WP_15.pdf http://www.google.cz/search?hl=cs&q=glob%C3%A1ln%C3%AD+oteplov%C3 %A1n%C3%AD- os%C3%ADdlen%C3%AD+pob%C5%99e%C5%BE%C3%AD&bav=on.2,or.r_gc. r_pw.r_qf.&biw=1024&bih=611&wrapid=tlif136041955032810&um=1&ie=UTF- 8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=A1sWUb6QKOvU4QSV0oCYDw http://cs.wikipedia.org/wiki/Sklen%C3%ADkov%C3%BD_efekt


Stáhnout ppt "Marek tecl 2L. Globální oteplování (také globální změna klimatu) označuje zvyšování průměrné teploty zemské atmosféry a oceánů. Globální oteplování je."

Podobné prezentace


Reklamy Google