Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Matěj MartinákIX.A.  Globální oteplování je způsobeno skleníkovými plyny, ale i sluneční aktivitou.  Zvyšování obsahu oxidu uhličitého nebo methanu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Matěj MartinákIX.A.  Globální oteplování je způsobeno skleníkovými plyny, ale i sluneční aktivitou.  Zvyšování obsahu oxidu uhličitého nebo methanu."— Transkript prezentace:

1 Matěj MartinákIX.A

2  Globální oteplování je způsobeno skleníkovými plyny, ale i sluneční aktivitou.  Zvyšování obsahu oxidu uhličitého nebo methanu povede určitě k oteplování planety.  Skleníkové plyny v atmosféře způsobují skleníkový efekt.  Globální oteplování může způsobovat i vulkanický prach z vybuchlých sopek

3  Koncentrace oxidu uhličitého a methanu v atmosféře se od roku 1750 zvýšila za posledních 650 000 let nejvíce.  Vliv mají i změny v množství slunečního záření dopadajícího na povrch Země.  I znečišťování ledovců sazemi a změny v krajině kvůli zemědělství a stavby měst způsobují globální oteplování

4  Skleníkový efekt je nezbytným předpokladem pro život na Zemi.  Je způsoben spalováním fosilních paliv, kácením lesů a globálními změnami krajiny.  Skleníkový efekt přispívá ke globálnímu oteplování  Úroveň skleníkového efektu určuje koncentrace skleníkových plynů v atmosféře

5  Většinu skleníkového efektu na Zemi způsobují vodní páry (asi 60%)  Dalším skleníkovým plynem je oxid uhličitý (26%)  Méně se v atmosféře vyskytují methan, oxid dusný a ozon (po 8%)

6  V přírodě se vyskytuje hlavně v bioplynu, ale také v termitištích a rýžovištích.  Methan je hlavní složkou zemního plynu, ale v určitém poměru se vzduchem vytváří výbušnou směs.  Je součástí atmosfér velkých planet sluneční soustavy – Jupiter, Saturn, Uran, Neptun.

7 Globální oteplování způsobuje roztávání ledovců. Pokud to bude takto pokračovat, bude celá planeta zaplavena vodou!!!


Stáhnout ppt "Matěj MartinákIX.A.  Globální oteplování je způsobeno skleníkovými plyny, ale i sluneční aktivitou.  Zvyšování obsahu oxidu uhličitého nebo methanu."

Podobné prezentace


Reklamy Google