Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Patenty Na co dávat pozor při zápisu Jak se vyznat v tabulce vyřazených patentů Kde najít potřebné informace o patentech.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Patenty Na co dávat pozor při zápisu Jak se vyznat v tabulce vyřazených patentů Kde najít potřebné informace o patentech."— Transkript prezentace:

1 Patenty Na co dávat pozor při zápisu Jak se vyznat v tabulce vyřazených patentů Kde najít potřebné informace o patentech

2 4. etapa hodnocení - vyřazené patenty

3 Důvod vyřazení Chybný název vydavatele patentu Chybný kód vydavatele patentu Odlišný majitel patentu od předkladatele údajů Seznam vlastníků patentů neodpovídá seznamu v Patentovém spisu Seznam autorů neodpovídá seznamu v Patentovém spisu Chybné číslo patentu Chybné číslo patentu | Přihláška vynálezu Překlad evropského patentu do národního jazyka Chybný druh výsledku Zaniklý dokument

4 Hodnocení 2010

5 Číslo patentu Kategorie patentu podle území jeho ochrany Je zrušen kód F = patent je evidován World Intellectual Property Organization (WIPO) v číselníku „Kategorie patentu nebo vzoru podle území jeho ochrany“ (pole RX2) V případě, že vydavatelem patentu je EPO nebo jiný regionální patentový úřad (ARIPO), nepředávají se již informace o validaci patentu pod stejným číslem národními patentovými úřady.

6 Název Nakladatel (úplný oficiální název patentového úřadu ) Číslo patentového spisu Název vlastníka patentu Uvádí se úplný oficiální název všech vlastníků (majitelů) patentu nebo vzoru. Patent předkládá do RIV jen skutečný vlastník práv k výsledkům činnosti ve výzkumu, vývoji a inovacích, který je uveden na patentové listině. Elektronická adresa: Z důvodu ověřitelnosti výsledku uvést vždy odkaz na jeho webové stránky (ONLINE databáze) nebo přímo na informace o patentu. - Adresu uveďte do pole Elektronická adresa (URL).

7

8 Manuál

9 E - Úřad průmyslového vlastnictví - Databáze patentů a užitných vzorů:

10 E - České patenty: Úřad průmyslového vlastnictví Číslo přihlášky Číslo patentu Název Majitel/Vlastník Původce

11 Úřad průmyslového vlastnictví Zahraniční databáze: A - EPO B - USA C – Japonský úřad Další národní patentové úřady

12 Zahraniční databáze patentů odkazy Úřad průmyslového vlastnictví: Evropský patentový úřad: Úřad pro patenty a ochranné známky USA: Japonský patentový úřad: Zahraniční databáze: Free patents online: /http://www.freepatentsonline.com / WIPO: Rakousko: Německo:

13 WIPO

14

15 FreePatentsOnline /

16 Databáze European Patent Office

17 Vykazování výsledků druhu „P“-patent - překlad, přihláška Obecné zásady pro vykazování: WIPO - slouží pro jednotný průzkum pro všechny země, pro které je určená ochrana. V každé zemí musí patentový zástupce požádat o ochranu a patentu je přiděleno číslo patentové ochrany příslušné země (národní patent). EPO – evropský patent je udělen evropským patentovým úřadem a musí proběhnout jeho validace – překlad do jazyka země, ve které je evropský patent chráněn. Číslo evropského patentu zůstává v každé zemí stejné. Vydaná patentová listina obsahuje kód příslušné země, kód „EP“ a číslo, pod kterým byl EP udělen. V zemi se už patentu nepřiděluje zvláštní číslo. V případě, že vydavatelem patentu je EPO nebo jiný regionální patentový úřad (ARIPO), nepředávají se již informace o validaci patentu pod stejným číslem národními patentovými úřady. Číslo platného dokumentu – uděleného patentu (patentového spisu) je doplněno o kód druhu dokumentu. Dle normy WIPO ST 16, viz. je patentovému spisu udělen ve většině zemí kód B nebo C. Výsledky s kódy dokumentu A- patentová přihláška nebo T- překlad patentu do národního prostředí se do RIV nepředávají. Patenty jsou platné, jen pokud je uhrazen udržovací poplatek. V případě jeho neuhrazení pozbývá ochrana platnosti (zaniklý dokument, lapsed). zapíšeme: Úřad průmyslového vlastnictví Úřad průmyslového vlastnictví Příklady: European Patent Office (EPO) zapíšeme: EP United States Patent and Trademark Office zapíšeme: US Další informace a příklady v Popisu údajů dodávaných do IS VaVaI – RIV v roce 2011 str.29Popisu údajů dodávaných do IS VaVaI – RIV v roce 2011 Další informace a příklady v Popisu údajů dodávaných do IS VaVaI – RIV v roce 2011 str.29Popisu údajů dodávaných do IS VaVaI – RIV v roce 2011

18 Sankce 100% Chybný kód vydavatele patentu | Odlišný majitel patentu od předkladatele údajů | Překlad evropského patentu do národního jazyka | Chybný název vydavatele patentu Naskenovaný dokument

19

20 Evropský patent

21

22 Patentová přihláška/patentový dokument Chybné číslo patentu | Přihláška vynálezu PV

23

24 Chybný druh výsledku užitný vzor, průmyslový vzor, odrůda, plemeno,…. Příklad: Chybný druh výsledku: PP 18, 895 Apple tree named „Red Topaz“ DATABÁZE ODRŮD:

25 Databáze odrůd

26 Databáze evropských patentů Evropský patent: EP správně bez mezer: EP

27

28

29

30 Rok udělení patentu rok zveřejnění/publikace je R53 * Datum udělení patentu nebo zápisu vzoru …..Nejedná se o datum přihlášky nebo zveřejnění přihlášky. Rok udělení patentu musí být shodný s rokem uplatnění výsledku

31 Datum udělení patentu Úřad průmyslového vlastnictví Další informace a příklady v Popisu údajů dodávaných do IS VaVaI – RIV v roce 2011 str.30Popisu údajů dodávaných do IS VaVaI – RIV v roce 2011 Další informace a příklady v Popisu údajů dodávaných do IS VaVaI – RIV v roce 2011 str.30Popisu údajů dodávaných do IS VaVaI – RIV v roce Příklad:

32 Zaniklý dokument - ochrana zanikla

33


Stáhnout ppt "Patenty Na co dávat pozor při zápisu Jak se vyznat v tabulce vyřazených patentů Kde najít potřebné informace o patentech."

Podobné prezentace


Reklamy Google