Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Takhle může vypadat ráj. Hlavní ideou tvůrců projektu byl pokus o syntézu současných nároků na bydlení se vším komfortem v neporušeném a jedinečném.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Takhle může vypadat ráj. Hlavní ideou tvůrců projektu byl pokus o syntézu současných nároků na bydlení se vším komfortem v neporušeném a jedinečném."— Transkript prezentace:

1 Takhle může vypadat ráj

2

3

4

5 Hlavní ideou tvůrců projektu byl pokus o syntézu současných nároků na bydlení se vším komfortem v neporušeném a jedinečném přírodním prostředí.

6

7 Domy jsou umístěny tak, aby kolem nich byl dostatek volného prostoru s výhledy na les, louky, vodu, oblaka. Tyto prvky se tak mohly stát trvalou součástí obytného prostoru. Každý dům je ale začleněn do krajiny tak, aby měl své soukromí. Protože u nich nejsou ploty, lesní zvířena může používat tuto krajinu stejně jako tomu bylo dříve a přicházívá proto až k domům. Za samozřejmé se tu považuje maximální ohled na původní faunu i flóru okolního prostředí.

8

9

10

11 Protože výraznou krajinnou dominantou jsou tu rozsáhlé plochy kvalitní čisté vody, je její ochraně věnována velká pozornost. Podrobně se tu mj. upravuje i rybářská činnost, práva i povinnosti obyvatel-rybářů. Protože všichni obyvatelé komunity se jednoznačně vyslovili pro nerušené a čisté prostředí, jsou na vodních plochách zakázány jakékoliv motorizované plavební prostředky.

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21 Doporučené typy domů: dům s dřevěnou konstrukcí, dřevěný srub, zděný dům. Doporučená střešní krytina: přírodní rákosina, dřevěné hobliny, pálené tašky nebo speciální cementové tašky.

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32 Překvapivě rozsáhlá pasáž o chování domácího zvířectva v Pravidlech soužití plně respektuje práva majitelů domů v této oblasti, ale současně podrobně upravuje i jejich povinnosti z toho vyplývající. Jde zejména o ohled na ostatní obyvatele komunity a životní prostředí komunity. Není jen restriktivní – převažuje řada zajímavých opatření, která chovatelům vycházejí značně vstříc, protože tak chtějí současně chránit zájmy ne-chovatelů. Snad je to náznak, jak se v budoucnu může vyvíjet tento problém zejména v městských komplexech jinde..

33

34

35

36

37

38

39 V případě zájmu investora o vytvoření takového projektu či domu mě prosím kontaktujte na tel. 776888545 V případě že mě nezastihnete na telefonu, pište prosím na mail jiripicha@yahoo.comjiripicha@yahoo.com Děkuji za pochopení Jiří Pícha.


Stáhnout ppt "Takhle může vypadat ráj. Hlavní ideou tvůrců projektu byl pokus o syntézu současných nároků na bydlení se vším komfortem v neporušeném a jedinečném."

Podobné prezentace


Reklamy Google