Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

BINOMICKÉ ROZDĚLENÍ (Bernoulliovo schéma) Nezávislé pokusy Jestliže výsledek každého z dílčích náhodných pokusů nezávisí na výsledcích ostatních pokusů,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "BINOMICKÉ ROZDĚLENÍ (Bernoulliovo schéma) Nezávislé pokusy Jestliže výsledek každého z dílčích náhodných pokusů nezávisí na výsledcích ostatních pokusů,"— Transkript prezentace:

1

2 BINOMICKÉ ROZDĚLENÍ (Bernoulliovo schéma)

3 Nezávislé pokusy Jestliže výsledek každého z dílčích náhodných pokusů nezávisí na výsledcích ostatních pokusů, pak říkáme, že to jsou nezávislé pokusy.

4 Opakované nezávislé pokusy Jestliže posloupnost n dílčích pokusů vzniká n-násobným opakováním jistého náhodného pokusu, pak mluvíme o n opakovaných pokusech. Jsou-li tyto pokusy nezávislé, mluvíme o n opakovaných nezávislých pokusech.

5 Mějme n nezávislých pokusů, z nichž každý končí buď zdarem s pravděpodobností p, nebo nezdarem s pravděpodobností q. Potom pravděpodobnost jevu A k, že právě k pokusů bude zdařilých, je

6 Všimněte si:

7 2. Jevy „právě k pokusů bude zdařilých“ se pro k = 0, 1, 2, …, n navzájem vylučují a jejich sjednocení je jistý jev.

8


Stáhnout ppt "BINOMICKÉ ROZDĚLENÍ (Bernoulliovo schéma) Nezávislé pokusy Jestliže výsledek každého z dílčích náhodných pokusů nezávisí na výsledcích ostatních pokusů,"

Podobné prezentace


Reklamy Google