Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Podstatná jména rodu ženského a středního Anotace: V textu (viz příloha – Word) podtrhnou podstatná jména rodu ženského a středního. Kontrola správnosti.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Podstatná jména rodu ženského a středního Anotace: V textu (viz příloha – Word) podtrhnou podstatná jména rodu ženského a středního. Kontrola správnosti."— Transkript prezentace:

1 Podstatná jména rodu ženského a středního Anotace: V textu (viz příloha – Word) podtrhnou podstatná jména rodu ženského a středního. Kontrola správnosti. Do tabulky opíší podstatná jména a určují pád, číslo, rod a vzor. Kontrola správnosti. Vzdělávací oblast: Český jazyk – gramatika Autor: Vlasta Lindovská Jazyk: Český Očekávaný výstup: Určuje slovní druhy plnovýznamových slov a využívá je v gramaticky správných tvarech ve svém mluveném projevu. Druh učebního materiálu: Prezentace Cílová skupina: Žák Stupeň a typ vzdělávání: První stupeň, základní škola Datum (období), ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: Školní rok 2011-2012 Ročník, pro který je vzdělávací materiál určen: Čtvrtý ročník základní školy VY_32_INOVACE_Čj-G4.,5.06

2 Podtrhni podstatná jména rodu ženského a středního. JEŽEK Ježek se pohybuje docela čile, ale svine se rázem v ostnatou kouli, jakmile postřehne nebezpečí. Za chvíli z koule zajiskří malá očka a milý ježek pokračuje v cestě za živobytím. Ježek lapá hmyz, drobné živočichy, dokonce i ještěrky, myši a hady. Příležitostně si pochutná i na ovoci. Výjimečně se ježek živí rostlinami. Za hlasitého funění proslídí každý koutek.

3 Vypiš podstatná jména do tabulky a urči u nich pád, číslo, rod a vzor. pádčíslorodvzorpádčíslorodvzor kouliživobytím nebezpečíještěrky chvílimyši kouleovoci očkarostlinami cestěfunění 4.j.ž.růže 4.j.st.stavení 4. j.ž.růže 2. j. ž.růže 1.mn.st.město 6.j.ž.žena 7.j.st.stavení 4.mn.ž.žena 4.mn.ž.kost 6. j. st.moře 7.mn.ž.žena 2.j.st.stavení

4 Použitá literatura: Český jazyk pro 4. ročník ZŠ, V. Styblík, SPN, 1998


Stáhnout ppt "Podstatná jména rodu ženského a středního Anotace: V textu (viz příloha – Word) podtrhnou podstatná jména rodu ženského a středního. Kontrola správnosti."

Podobné prezentace


Reklamy Google