Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Slovesa, osoba, číslo, čas Anotace: Vypíší do sešitu slovesné tvary (z prezentace). Kontrola správnosti. Nad slovesa nadepíší osobu, číslo a čas. Kontrola.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Slovesa, osoba, číslo, čas Anotace: Vypíší do sešitu slovesné tvary (z prezentace). Kontrola správnosti. Nad slovesa nadepíší osobu, číslo a čas. Kontrola."— Transkript prezentace:

1 Slovesa, osoba, číslo, čas Anotace: Vypíší do sešitu slovesné tvary (z prezentace). Kontrola správnosti. Nad slovesa nadepíší osobu, číslo a čas. Kontrola správnosti. Vzdělávací oblast: Český jazyk – gramatika Autor: Vlasta Lindovská Jazyk: Český Očekávaný výstup: Určuje slovní druhy plnovýznamových slov a využívá je v gramaticky správných tvarech ve svém mluveném projevu. Druh učebního materiálu: Prezentace Cílová skupina: Žák Stupeň a typ vzdělávání: První stupeň, základní škola Datum (období), ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: Školní rok 2011-2012 Ročník, pro který je vzdělávací materiál určen: Pátý ročník základní školy VY_32_INOVACE_Čj-G4.,5.12

2 Odstřel v lomu Lom je hluboko zaříznutý do stráně. Podobá se veliké podkově z holého kamene. Nahoře rostou stromy. Na dně lomu vedou úzké koleje a leží tam velké balvany i drobnější kamení. Tonda povídá: „Aby byl kámen opravdu pravý z lomu, musíme pro něj až doprostřed.“ Rozběhl se do lomu, Breberka s Katkou za ním a já běžel čtvrtý. Udělali jsme sotva několik kroků, když se ozvala siréna. Breberka se rozštěkal. Katka běžela vedle mě: „Co je to?“ „Asi budou svačit,“ řekl jsem. Z kulaté skrýšky vyběhl člověk. V ruce měl červený praporek. Tondu, který běžel první, popadl za rameno. Na nás zamával praporkem a křikl: „Všichni zpátky! Bude se střílet!“ 1.j.min. Vypište slovesné tvary. 3.j.přít. 3.mn.přít. 3.j.přít.3.j.čas se neurčuje!1.mn.přít. 3.j.min. =já jsem běžel1.mn.min.3.j.min. 3.j.přít. 3.mn.bud.1.j.min. 3.j.min. 3.j.bud. 3.j.přít. Určete osobu, číslo a čas.

3 Použitá literatura: Český jazyk pro 5. ročník ZŠ, V. Styblík a kol., SPN 1998


Stáhnout ppt "Slovesa, osoba, číslo, čas Anotace: Vypíší do sešitu slovesné tvary (z prezentace). Kontrola správnosti. Nad slovesa nadepíší osobu, číslo a čas. Kontrola."

Podobné prezentace


Reklamy Google