Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Podstatná jména, pád, číslo, rod a vzor Anotace: Vypíší do sešitu z textu prezentace podstatná jména. Kontrola správnosti. Nad podstatná jména nadepíší.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Podstatná jména, pád, číslo, rod a vzor Anotace: Vypíší do sešitu z textu prezentace podstatná jména. Kontrola správnosti. Nad podstatná jména nadepíší."— Transkript prezentace:

1 Podstatná jména, pád, číslo, rod a vzor Anotace: Vypíší do sešitu z textu prezentace podstatná jména. Kontrola správnosti. Nad podstatná jména nadepíší pád, číslo, rod a vzor. Kontrola správnosti. Vzdělávací oblast: Český jazyk – gramatika Autor: Vlasta Lindovská Jazyk: Český Očekávaný výstup: Určuje slovní druhy plnovýznamových slov a využívá je v gramaticky správných tvarech ve svém mluveném projevu. Druh učebního materiálu: Prezentace Cílová skupina: Žák Stupeň a typ vzdělávání: První stupeň, základní škola Datum (období), ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: Školní rok 2011-2012 Ročník, pro který je vzdělávací materiál určen: Pátý ročník základní školy VY_32_INOVACE_Čj-G4.,5.13

2 Vypište podstatná jména: U Babičky Babička bydlí v prvním patře. Má tam kuchyň, pokoj, předsíň a velkou komoru. Na dvorku stojí kůlna, kde je dříví a uhlí a taky kurník, útočiště jejích pěti slepic a několika kuřat. Pak je tu ještě sklep na brambory a zeleninu. Babička sem ukládá na zimu cibuli, česnek, mrkev a petržel. Za dvorkem na zahrádce má několik záhonů. Nedaleko odtud je nádraží, kam se chlapci rádi chodí dívat. Na nádraží pískla lokomotiva, vyplivla fůru jisker a se supěním se rozjela. Gejzíry jisker spolu s hvizdem rozrážely tmu. Strojvůdce zvýšil rychlost. Určete pád, číslo, rod a vzor. 1.j. žen.žena6.j. stř. město4.j.žen.píseň4.j.muž.stroj4.j.žen.píseň 4.j. žen. žena6.j.muž.hrad1.j. žen. žena1.j. stř.stavení 1.j. muž.hrad1.j. stř.moře2.mn.žen.růže2.mn.stř.kuře1.j. muž.hrad 4.mn.žen.žena4.j. žen. žena1.j. žen. žena4.j. žen. žena4.j. žen. růže 4.j. muž.hrad 4.j. žen. píseň4.j. muž.stroj7.j. muž.hrad6.j. žen. žena2.mn.muž.hrad 1.j.stř.stavení1.mn.muž.muž 6.j.stř.stavení1.j. žen. žena4.j. žen. žena2.mn. žen. žena7.j.stř.stavení 1.mn.muž.hrad2.mn.žen.žena7.j.muž.hrad4.j. žen. žena1.j. muž.soudce 4.j. žen. kost

3 Použitá literatura: Český jazyk pro 5. ročník ZŠ, V. Styblík a kol., SPN 1998


Stáhnout ppt "Podstatná jména, pád, číslo, rod a vzor Anotace: Vypíší do sešitu z textu prezentace podstatná jména. Kontrola správnosti. Nad podstatná jména nadepíší."

Podobné prezentace


Reklamy Google