Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Test – 6. třída SLOVO A JEHO ČÁSTI 1. Co je morfém? 2. Jaké znáš druhy rozborů slova? 3. Co je morfematický rozbor slova? 4. Co hledáme při tvarotvorném.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Test – 6. třída SLOVO A JEHO ČÁSTI 1. Co je morfém? 2. Jaké znáš druhy rozborů slova? 3. Co je morfematický rozbor slova? 4. Co hledáme při tvarotvorném."— Transkript prezentace:

1

2 Test – 6. třída SLOVO A JEHO ČÁSTI

3 1. Co je morfém? 2. Jaké znáš druhy rozborů slova? 3. Co je morfematický rozbor slova? 4. Co hledáme při tvarotvorném rozboru? 5. Vysvětli, co je předpona? 6. Vysvětli co je kořen. 7. Urči morfémy u slova CHYBIČKA. - nejmenší, dále nedělitelná část slova, která má ještě nějaký význam. Morfematický, tvarotvorný a slovotvorný. - vyhledávání předpony, kořene, přípony a koncovky. - kmen slova a koncovku. - část slova, ležící před kořenem. - základní část slova, vyjadřuje význam slova, je společná všem slovům příbuzným. Chyb – ič – k - a


Stáhnout ppt "Test – 6. třída SLOVO A JEHO ČÁSTI 1. Co je morfém? 2. Jaké znáš druhy rozborů slova? 3. Co je morfematický rozbor slova? 4. Co hledáme při tvarotvorném."

Podobné prezentace


Reklamy Google