Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

 Podstata  Embosované a čipové karty  Debetní karty  Kreditní (úvěrové) karty  Zdroj: Petr Kinský a kol.: Finanční gramotnost, obsah a příklady z.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: " Podstata  Embosované a čipové karty  Debetní karty  Kreditní (úvěrové) karty  Zdroj: Petr Kinský a kol.: Finanční gramotnost, obsah a příklady z."— Transkript prezentace:

1  Podstata  Embosované a čipové karty  Debetní karty  Kreditní (úvěrové) karty  Zdroj: Petr Kinský a kol.: Finanční gramotnost, obsah a příklady z praxe škol. Praha. Národní ústav odborného vzdělání, 2008

2  Banky je nabízejí k založenému účtu  Jedná se o malou plastovou kartu s identifikujícími údaji jejího majitele  Každá banka má své podmínky pro vydávání a používání karet  Platební karty umožňují držitelům:  Vybírat hotovost z bankomatů nebo na poštách (Poštovní spořitelna)  Platit za zboží a služby v obchodech, restauracích atd.

3  Různé druhy platebních karet mají různá zabezpečení  U embosovaných platebních karet stačí při využití podpis majitele  U čipových karet bývá nutné při platbě zadat PIN  Z uvedeného vyplývá, že čipové platební karty jsou bezpečnější

4  Umožňují platit a vybírat do výše zůstatku na účtu  Částka, kterou mohu prostřednictvím karty čerpat, může být omezena třeba týdenním limitem  Pokud mám k účtu sjednán tzv. kontokorent, mohu prostředky čerpat do mínusu. Ale pozor – záporný zůstatek je úročen bankou

5  Podstatou je čerpání úvěru od banky do výše dohodnutého limitu  S kartami mohou být spojeny různé služby či výhody  Nabídka kreditních karet českého finančního trhu je poměrně široká.  Nejznámější Cetelem, Citibank, Credium  Kreditní karty (WWW)


Stáhnout ppt " Podstata  Embosované a čipové karty  Debetní karty  Kreditní (úvěrové) karty  Zdroj: Petr Kinský a kol.: Finanční gramotnost, obsah a příklady z."

Podobné prezentace


Reklamy Google