Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

DPH Vypočítej sazbu DPH. Co je DPH?  Daň z přidané hodnoty  Sazba DPH je základní – 20%  snížená – 14 %  Platí ji všichni při nákupu služeb a zboží.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "DPH Vypočítej sazbu DPH. Co je DPH?  Daň z přidané hodnoty  Sazba DPH je základní – 20%  snížená – 14 %  Platí ji všichni při nákupu služeb a zboží."— Transkript prezentace:

1 DPH Vypočítej sazbu DPH

2 Co je DPH?  Daň z přidané hodnoty  Sazba DPH je základní – 20%  snížená – 14 %  Platí ji všichni při nákupu služeb a zboží  Je to příjem do státního rozpočtu

3 Co je základem?  Která cena je 100% - s DPH nebo bez DPH?  Ano – bez DPH  Cena s DPH je označována 120%

4 Trocha praxe....  Na následujícím letáku jsou ceny s DPH i bez DPH, ověř výpočtem, jaká je výše DPH  Příklad: cena bez DPH je Kč, jaká je cena s DPH?  %  183, %  %  Celková cena vznikne součtem  Celková cena s DPH je Kč

5 Trocha praxe....  Na následujícím letáku jsou ceny s DPH i bez DPH, ověř výpočtem, jaká je výše DPH  Příklad: cena s DPH je Kč, jaká je cena bez DPH?  %  183, %  %  Celková cena bez DPH je Kč.

6


Stáhnout ppt "DPH Vypočítej sazbu DPH. Co je DPH?  Daň z přidané hodnoty  Sazba DPH je základní – 20%  snížená – 14 %  Platí ji všichni při nákupu služeb a zboží."

Podobné prezentace


Reklamy Google