Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Složené úrokování. Co je to složené úrokování?  Základní rozdíl mezi jednoduchým a složeným úrokováním je ten, že u složeného úrokování připočítáme k.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Složené úrokování. Co je to složené úrokování?  Základní rozdíl mezi jednoduchým a složeným úrokováním je ten, že u složeného úrokování připočítáme k."— Transkript prezentace:

1 Složené úrokování

2 Co je to složené úrokování?  Základní rozdíl mezi jednoduchým a složeným úrokováním je ten, že u složeného úrokování připočítáme k jistině úrok vzniklý za předchozí úrokovací období.  Tímto krokem se nám změní výše jistiny a tím i výpočet úroku pro období následující

3 A teď na příkladech  Pan Novák uložil Kč na spořící účet na dva roky při úrokové míře 3, 4%. Kolik bude mít na účtě po 2 letech?  1. krok – Kolik bude mít po roce?  j = Kč  p = 3,4%  t = 1 rok  u = ? Kč  u = j.p.r/100  u = ,4 / 100 u = 1870 (Kč)  Po prvním roce má pan Novák na účtě Kč

4 Pan Novák uložil Kč na spořící účet na dva roky při úrokové míře 3, 4%. Kolik bude mít na účtě po 2 letech?  2. krok – kolik bude mít po dvou letech?  j =  p = 3,4%  t = 1 rok  u = ? Kč  u = j.p.r/100  u = ,4 / 100 u = 1934(Kč)  Po druhém roce má pan Novák na účtě Kč.

5 Po druhém roce má pan Novák na účtě Kč.  Konečná jistina, kterou jsme právě vypočítali, nemá správnou hodnotu.  Víš proč?  Ano, neodečetli jsme 15% daň z úroku  Takže ještě pokračujeme!

6 Po druhém roce má pan Novák na účtě Kč.  %  588, %  %  Konečná jistina po 2 letech činí Kč.

7 A teď samostatně:  1. Vypočtěte jakou částku vyplatí banka klientovi, který si v bance uložil ,- Kč na dva roky při roční úrokové míře 14,5 %, jestliže úrok se daní 15 % daní z příjmu ?  2. Paní Spořivá uložila do banky Kč na termínový vklad na 4 roky s úrokovou mírou 5.1%. Kolik korun bude paní Opatrné v den splatnosti vkladu vyplaceno?

8 Výsledky :  ,- Kč  2. před zdaněním Kč  po zdanění Kč


Stáhnout ppt "Složené úrokování. Co je to složené úrokování?  Základní rozdíl mezi jednoduchým a složeným úrokováním je ten, že u složeného úrokování připočítáme k."

Podobné prezentace


Reklamy Google